jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۷۷۶۳۸   ۰۷ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۵:۴۵

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران:

پروتکل‌های بهداشتی با «خواهش و تمنا» رعایت نمی‌شود

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران گفت: به نظر می‌رسد مسائل پیشگیرانه و پروتکل‌ها باید به صورت جدی اجرا شده و در صورت عدم اجرا با جرائم سنگین روبه‌رو شود و با خواهش و تمنا کاری پیش نمی‌رود.

به گزارش جام جم آنلاین، نادر توکلی در گفتگو با فارس در پاسخ به این پرسش که «آیا با توجه به فصل پاییز و حرکت به سمت فصل زمستان برنامه‌ای برای مدیریت بیماری در استان تهران دارید؟»، گفت:اصل قضیه، موضوع پیشگیری است که آن نیز دست ما نیست. ما فقط باید کمک کنیم تا پروسه‌های ترخیص بیماران تسریع شود و تأمین دارو و تجهیزات را انجام دهیم و خوشبختانه کمبودی نداریم.

وی اضافه کرد: به نظر می‌رسد مسائل پیشگیرانه و پروتکل‌ها باید به صورت جدی اجرا شده و در صورت عدم اجرا با جرائم سنگین روبه‌رو شود و با خواهش و تمنا کاری پیش نمی‌رود.

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران در پاسخ به این پرسش که «چرا در برخی مراکز جامع سلامت از بیماران مشکوک به کرونا تست گرفته نمی‌شود؟»، خاطرنشان کرد: در شرایط اپیدمی که سطح آلودگی و ابتلا خیلی زیاد است، پروتکل‌ها به سمت بیمارانی است که بیماری زمینه‌ای دارند و درمان آنها اهمیت پیدا می‌کند.

توکلی تصریح کرد:البته این به معنی آن نیست که بیماران دیگر اهمیتی ندارند، اما تشخیص بیماری که منجر به عارضه می‌شود، به سمت روش‌های تشخیصی مانند سی‌تی‌اسکن می‌رود،

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران افزود: بنابراین بیماران کم‌علامت یا بدون علامت و بدون بیماری زمینه‌ای به فرض اینکه تست آنها هم مثبت باشد، مراقبت در منزل و خودمراقبتی به آنها توصیه می‌شود و اینکه خود را در منزل قرنطینه کنند، سر کار نروند و وسایل حفاظت فردی را استفاده کرده و مسائل پیشگیرانه را مورد توجه قرار دهند.

وی با اشاره به انواع بیماران کرونایی، خاطرنشان کرد: ما سه تیپ بیمار کرونایی داریم؛ یک بیمارانی که علامت ندارند و تست آنها مثبت است. این بیماران آلوده به ویروس هستند اما بیماری ندارند.

توکلی متذکر شد:حالت دوم، افرادی که حالت خفیف و متوسط دارند و سومین حالت، بیمارانی است که درگیری شدید ریوی دارند، تنگی نفس و تب غیرقابل کنترل دارند.گروه اول و دوم نیاز به بستری ندارند و باید به خودمراقبتی در منزل بپردازند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بورس و دولت سیزدهم

بورس و دولت سیزدهم

بازار سهام، بازار هوشمندی است که می‌تواند اتفاقات سیاسی را قبل از به وقوع پیوستن پیش‌بینی و بر اساس احتمالات به رخدادهای آن نظیر انتخابات واکنش نشان دهد.

خلف وعده، نشانه نفاق است

خلف وعده، نشانه نفاق است

طبق متون دینی، وفای به عهد از علائم ایمان و خلف وعد از نشانه‌های نفاق است. در اسلام نسبت به راستگویی، ادای امانت و وفای به عهد تاکید فراوان شده است.

انتخابی هوشمندانه

انتخابی هوشمندانه

در شرایطی که چشم ناظران سیاسی به انتخابات ریاست جمهوری 1400 است ما با دو گروه از مخالفان مشارکت عمومی و گسترده مردم مواجهیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر