برخورد با همسر بی ادب زمانی که بدون آگاهی باشد می تواند بیشتر از همه به خود شما صدمه بزند زیرا در اثر لجاجت ممکن است این توهین ها و بی ادبی ها بیشتر شود و رابطه شما را بیشتر تحت تاثیر قرار دهد.
کد خبر: ۱۲۷۶۷۵۵

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ارگا، همانطور که می دانید یکی از چارچوب های مهم در روابط زن و شوهر رعایت ادب و احترام است این چارچوب به خودی خودتوانسته پایه استحکام بسیاری از زندگی های مشترک باشد و از سوی دیگر نیز موجب از نابودی یک زندگی شده است زیرا متاسفانه برخی از افراد با بی ادبی به عاقب کارهای خود نمی اندیشند و احترام متقابل بین خود و همسرشان را از بین می برند. اما با کمک شیوه های برخورد با همسر بی ادب ان امکان و شانس را به همسران این افراد می دهیم که بتوانند با تلاش بیشتر رفتارهای همسر خود را به او بفهمانند و زندگی و رابطه خود را حفظ کنند.

برخورد درست با همسر بی ادب:

برای حل هر رفتار نادرستی در خود و دیگران ابتدا باید به دنبال علت های اصلی آن باشید شما به عنوان همسر و همراه زن یا شوهرتان باید از خود بپرسید که به راستی چه چیزهایی در همسرم موجب شده تا او فردی بددهن، پر خاشگر و بی ادب باشد. نکته مهم اینجا است که همسران دلسوز ابتدا ریشه این عوامل را در خود جست و جو می کند که در صورت لزوم ابتدا از خود شروع کرده و به تدریج این رفتارها را کاهش دهند.

در اینجا سوال اساسی که وجود دارد این است که چه رفتاری با همسر بد دهن و بی ادب داشته باشیم؟ این سوال اساسی در این بخش پاسخ داده می شود و راهکارهایی ارائه می گردد.

۱- چرا همسرم خشن و بی ادب است؟

همانطور که در بالا اشاره شد اولین سوالی که شما باید از خودتان بپرسید این است که چرا همسرم فردی بد دهن است پاسخ این سوال برای خیلی از همسران که چنین مشکلی دارند می تواند راه ساز باشد. برای یافتن پاسخ این سوال گام به گام مکالمات خود و همسرتان را مرور کنید ریشه را در خوتان، خانواده و دوستان پیدا کنید و زمانی که علت را پیدا کردید سعی کنید بر روی همان تاکید داشته باشید و از این دریچه مشکل همسر بی ادب خود را رفع کنید.

۲- رابطه عاطفی خود را مرور کنید:

هر زن و شوهری نقطه عطفی در روابط عاطفی خود دارند که شما باید به آن پی ببرید زیرا این نقطه عطف نقطه مشترکی بین شما است و زمانی که شما را خوشحال می کند به همسرتان نیز این حس را می دهد بنابراین این موضوع می توانید برای رفع مشکل استفاده کنید. زمانی که شما خاطرات آشنایی خود را با هسمرتان مرور می کنید و از لذت های زندگی مشترک می گویید همسرتان ترغیب می شود تا بیشتر برای حفظ آن تلاش کند. بهتر است برای اتفاقات خوب از همسرتان تشکر کنید و او را متوجه کنید که زندکی مشترک شما باید برای هر و با ارزش باشد و هر دو باید برای حفظ آن تلاش کنید. با تاکید به این مورد متوجه این شدید که روابط عاطفی زن و شوهر چگونه پایدار می ماند.

۳- استقامت داشته باشید:

برخی در برخورد با همسر بی ادب سعی می کنند تا از مواضع خود عقب نشینی کنند و او را نادیده بگیرند در حقیقت این رفتار یک نوع پاک کردن صورت مسئله است که هیچ فایده ای نخواهد داشت. توجه داشته باشید که شما نادیده گرفن را زمانی باید به کار بگیرید که می خواهید به هسمرتان کمک کنید نه در زمانی که او را رها کنید. سعی کنید زمان هایی که همسرتان بی ادب می شود بیشتر با او مهربان باشید و او را کنترل کنید.

۴- قرار دادن همسر در موقعیت خوب:

گام دیگر برای رفتار با همسر بی ادب القای احساسات مثبت و سازنده است این شیوه در حقیقت همان تکنیک شماره ۲ است که در بالا به آن اشاره شد و تنها تفاوت در این است که شما به جزئیات بیشتری از روابط خود پی می برید. اولین رستوران، اولین کادو و چیزهایی از این قبلی که شاید گاها همسرتان به دلیل کوچک بودن از یاد برده است و با مرور آن متوجه می شود که چقدر جزئیات زندگی برای شما اهمیت دارد و همواره در خاطرتان است. آنچه باید درباره رفتار با همسر حساس بدانید این است که اغلب آن ها تصور می کنند دیگر در قلب همسرشان جایی ندارند.

۵- خود کنترلی:

گام سخت و با مشقت در برخورد با همسر بی ادب خود کنترلی است همسر یک فرد بددهن باید به شدت بر روی خشم خود، زبان خود و عقل خود کنترل داشته باشد زیرا لجبازی کردن و کوتاه نیامدن شما موجب می شود تا این مشکل برای همیشه در رابطه شما جای بگیرد و کنترل آن در آینده سخت تر خواهد شد زیرا دیگر احترام و اعتماد از میان شما بر چیده می شود.

6- حتی در ظاهر به او حق بدهید:

شاید بی تفاوتی بیش از حد در برخورد با این افراد موجب گستاخی بیشتر آن ها شود اما یک همسر باهوش می داند که گاه با حمایت از همسر بی ادب می تواند رابطه عاطفی بیشتری با او برقرار کند. این رفتار نباید برای همیشه باشد زیرا او تصور می کند همواره حق با او است اما می توانید گاهی با او صحبت کنید و به او بگویید ” به دلیل مشغله کاری و مشکلات به تو حق می دهم اما با این رفتار زندگی عاطفی و مشترکمان نیز از هم پاشیده می شود. ” همچنین بهتر است بدانید عیب جویی از همسر چه پیامدهای منفی در زندگی دارد و تا حد امکان عیب جویی را کنار بگذارید.

مواردی که در بالا به آن ها اشاره برای کنترل همسر بی ادب می تواند موثر باشد اما این تکنیک ها زمانی جواب می دهند که مشکل زن و شوهر تنها همین باشد. متاسفانه در برخی از زندگی های مشترک زن و شوهر علاقه ای به یکدیگر ندارند و در نتیجه نمی توانند خیلی از تکنیک های این بخش را استفاده کنند و باید ابتدا به سراغ علاقه و احساس خود نسبت به همسرشان بروند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها