کرونا هر روز با علامت جدیدی بین بشر دیده می شود. جدیدترین علامت این بیماری مرموز چیست؟
کد خبر: ۱۲۷۵۵۲۶

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیلی میل، اگر کودک شما نسبت به غذا بی میل است این بی اشتهایی می تواند علامت کرونا باشد؛ این هشداری است که دانشمندان می دهند.

تحقیقات این دانشمندان آمریکایی نشان داده که یک سوم کودکانی که در سراسر این کشور مبتلا به کرونا شده اند علامت بی اشتهایی را نشان داده اند.

اکنون به والدین هشدار داده می شود که این علامت به ظاهر بی اهمیت در کودکان خود را جدی بگیرند و به سرعت نسبت به یافتن علت آن اقدام کنند.

تیم تحقیقاتی دیگری از کالج کینگ لندن هزاران کودک مبتلا به کرونا بررسی کرد و بی اشتهایی اکثر این کودکان به عنوان یکی از علائم وجود داشتن این ویروس در بدن اثبات شد.

نتایج دیگر نشان داد که اکثریت کودکان مبتلا به کرونا علائم مرسوم کرونا یعنی تب، سرفه و از دست دادن حس بویایی را نداشتند و در عوض کاملا بی اشتها شده بودند. این کودکان مبتلا به کرونا نه تنها بی اشتها بودند که سر درد هم داشتند و از خستگی زیاد هم رنج می بردند. یک یافته دیگر ثابت کرد کودکانی که به ویروس کرونا آلوده می شوند ممکن است علامت خارش پوست را هم از خود نشان بدهند.

پزشکان اکیدا توصیه می کنند در صورتی که فرد علائمی همچون تب، سرفه و یا از دست دادن حس بویایی را تجربه کرد به سرعت به پزشک مراجعه کند اما در رابطه با کودکان اگر بی اشتهایی نیز رویت شد باید کودک را به منظور تست کرونا به مراکز پزشکی ببرند.

تحقیقات دیگر در دانشگاه جان هاپکینز نیز نشان داد 52 درصد از کودکان مبتلا به کرونا در آمریکا علائم مرسوم کرونا نظیر تب و سرفه را ندارند ولی از همان ابتدا بی اشتهایی را نشان می دهند. البته یک سوم از کودکان آمریکایی مبتلا به کرونا نیز هرگز علامتی را نشان ندادند و تنها تست های کرونا اثبات کرد که آنها آلوده به این ویروس شده اند.

تحقیقات جداگانه دیگر نیز حاکی از آن است کودکان در صورتی که به ویروس کرونا آلوده شوند این علائم را نشان می دهند: خستگی، سردرد، تب، گلودرد و بی اشتهایی. همچنین همین تحقیق این ادعا را مطرح کرد که از هر شش کودک مبتلا به کرونا یکی دچار خارش پوست شده است.

این تحقیقات ثابت کرد از دست حس بویایی چیزی است که بیشتر افراد بزرگسال در صورت ابتلا به کرونا آن را تجربه می کنند.

بر اساس این تحقیقات دانستن این موضوع که کودکان مبتلا به کرونا کمتر علائم تنگی نفس و بیشتر سردرد، خستگی، خارش پوست و بی اشتهایی را نشان می دهد به والدین کمک می کند تا دید واضح تری نسبت به مسئله کرونا میان کودکان خود داشته باشند.

دانشمندان دانشگاه کویینز بلفاست ایرلند شمالی نیز می گویند کودکانی که این علائم یعنی خستگی، سردرد، خارش پوست و بی اشتهایی را دارند به احتمال فراوان شرایط آنها به ابتلا به ویروس کرونا ارتباط پیدا می کند.

البته نباید این نکته را از یاد برد که اسهال و استفراغ از دیگر علائم مرسوم بین کودکان مبتلا به کرونا است و در این مطلب بیشتر علائم جدیدتر مورد بررسی قرار گرفته است.


بیشتر بخوانید: تاثیرات منفی استفاده مکرر از ضدعفونی کننده


 

 

 

 

 

 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها