jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۱۲۷۵۰۴۱ ۱۲ شهريور ۱۳۹۹  |  ۱۴:۲۰

گوگل اخیرا از گوشی پیکسل 4a رونمایی کرده و حالا توسط iFixit کالبدشکافی شده. در حالی که امتیار تعمیرپذیری آن مشخص نشده، عملکرد بهتری نسبت به پیکسل 3a ندارد.

به گزارش جام جم انلاین به نقل از دیجیاتو ،پیکسل 4a به بدنه باکیفیتی مجهز نشده که اگرچه حس یک گوشی لوکس را به کاربر منتقل نمی‌کند، اما می‌توان به راحتی صفحه نمایش آن را جدا کرد. iFixit اخیرا ویدیوی کالبدشکافی این دستگاه را منتشر کرده. جداسازی اولیه قطعات این گوشی هوشمند شبیه به پیکسل 3a است، اما تفاوت‌هایی میان آن‌ها نیز به چشم می‌خورد.


در این ویدیو صدای اضافه‌ای وجود ندارد و نشان می‌دهد که نحوه باز کردن جدیدترین محصول گوگل، مشابه پیکسل 3a است. برای این کار تنها به گرمای کمی نیاز است تا بتوان نمایشگر را از بدنه جدا کرد، البته باید با احتیاط ارتباط یک کابل متصل به نمایشگر را قطع کرد تا امکان جداسازی فریم میانی فراهم شود.

پس از جداسازی نمایشگر، تفاوت‌ها میان پیکسل 4a و پیکسل 3a نمایان می‌شوند. برخلاف پیکسل 3a، برد نسل جدید آن همراه با فریم میانی جدا می‌شود، البته ظاهرا چندین کابل نازک وجود دارد که ابتدا باید آن‌ها را جدا کرد. پیش از تمام این مراحل، یک سپر فلزی به چشم می‌خورد که برای جداسازی سایر قطعات، باید آن را جدا کرد.

بعد از این کار، جداسازی سایر قطعات مانند گذشته است و کار سختی پیش روی تعمیرکار قرار ندارد. برای جدا کردن باتری نیاز به مقداری الکل است و گوگل نیز مانند سایر تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند مخالف جداسازی باتری دستگاه است.

در حال حاضر iFixit امتیاز تعمیرپذیری این گوشی هوشمند را منتشر نکرده، اما انتظار می‌رود امتیاز آن پایینتر از نسل قبلی باشد. پیکسل 3a از سوی این مرجع امتیاز ۶ از ۱۰ را دریافت کرده و احتمالا نسل جدید آن امتیازی نزدیک به ۴ بگیرد. در حالی که جداسازی نمایشگر فرایند ساده‌ای دارد، برای سایر بخش‌های این دستگاه چنین موضوعی صادق نیست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر