Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۷۴۹۹۶ ۱۳ شهريور ۱۳۹۹  |  ۰۶:۰۴

نتایج یک تحقیق جامعه شناسانه نشان داد که به طور تقریبی در سراسر جهان بعد از پایان کرونا فقط 10 درصد مردم به زندگی عادی خود برمی گردند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیلی میل، در صورتی که پاندمیک کرونا به پایان برسد فقط 10 درصد مردم به همان زندگی قبل از دوران کرونای خود برمی گردند و زندگی 90 درصد بقیه با شیوه متفاوت و شغل های متفاوت و البته موقعیت های اجتماعی و عاطفی متفاوتی دنبال خواهد شد.

این تحقیق جامعه شناسانه که در دانشگاه UCL لندن انجام شده بیش از سه ماه زمان برده. بر اساس نتایج به دست آمده از از این تحقیق جهانی از هر ده نفر فقط یک نفر به زندگی عادی قبل از شیوع ویروس کرونا برمی گردد، به این ترتیب که همان شغل سابق را دارد و همان مناسبات قبلی زندگی خود را تکرار می کند اما 9 نفر از هر 10 نفر دیگر چنین نیستند و با شرایط متفاوتی روبرو خواهند شد.

همچنین دو درصد از مردم گفتند که "به طور کامل" نحوه زندگی خود را تغییر می دهند.

بر اساس این گزارش اکثر مردم به دلیل موقعیت های شغلی سبک زندگی خود را تغییر می دهند. آنها یا شغل خود را از دست داده اند یا به کار در خانه برای زمینه های مختلف شغلی عادت کرده اند.


بیشتر بخوانید: رایزنی سفیر ایران با مقامات روسیه درباره تولید مشترک واکسن کووید ١٩

                     تاثیرات منفی استفاده مکرر از ضدعفونی کننده

                     آخرین یافته‌ها درباره عمر ویروس کرونا بر روی سطوح (+جدول)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کرونا قوی‌تر از همیشه

کرونا قوی‌تر از همیشه

حقیقت این است که قدرت ویروس کرونا افزایش یافته‌است. اگر تا چند ماه پیش در یک جمع ده نفره، یک مبتلا وجود داشت و کسی هم ماسک نداشت، تنها، سه یا چهار نفر از آنها مبتلا می‌شدند، حالا اما در آن جمع ده نفره اگر همه ماسک به صورت نداشته باشند، همه آن ده نفر مبتلا می‌شوند.

چالش ناقلان بی علامت

چالش ناقلان بی علامت

ناقلان بدون علامت افرادی هستند که در ترشحات دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی آنها ویروس وجود دارد اما علائم بالینی ندارند. این افراد در هر مکانی ممکن است حضور داشته‌باشند، بنابراین در مکان‌های شلوغ مخصوصا اتوبوس و مترو باید فرض کنیم هر فردی ممکن است ناقل ویروس باشد.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش