jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۱۲۷۴۸۰۹ ۱۱ شهريور ۱۳۹۹  |  ۰۷:۳۸

،یکی از مهندسین سابق اپل فاش کرد که این شرکت پانزده سال پیش در همکاری با دولت آمریکا نسخه دستکاری شده و «محرمانه» آیپاد را ساخته است.

به گزارش جام جم انلاین به نقل از دیجیاتو آیپاد از او درخواست کرده تا به دو نفر از مهندسان وزارت انرژی آمریکا برای توسعه نسخه ویژه آیپاد کمک کند. این دو نفر از طرف شرکتی به نام «بکتل» (Bechtel) بوده‌اند که یکی از پیمانکاران دفاعی بزرگ ایالات متحده به شمار می‌رود.

Shayer می‌گوید در آن زمان فقط ۴ نفر در اپل از این پروژه اطلاع داشتند که هیچ کدام از آنها دیگر در این شرکت کار نمی‌کنند. همچنین این پروژه آنقدر محرمانه بوده که تمام ارتباطات به صورت حضوری انجام می‌شده و خبری از نامه نگاری‌های اداری نبوده است.

ظاهراً اپل و دولت آمریکا به دنبال توسعه نسخه‌ای از آیپاد بوده‌اند که توانایی ذخیره داده‌ها از وسیله‌ای دیگر را داشته باشد. شمایل این مدل نباید تفاوتی با نمونه اصلی می‌کرده و تمام داده‌های ذخیره شده روی هارد دیسک آن باید غیر قابل شناسایی می‌بوده‌اند.

 

نقش اصلی Shayer در این پروژه نظارت بر هرگونه درخواست از طرف وزارت انرژی ایالات متحده از اپل بوده است. به گفته او کارکنان این وزارت دفتر اختصاصی در اپل داشته‌اند و در بازه چندین ماهه نحوه کار کردن با سیستم عامل آیپاد و دستکاری آن را آموزش دیده‌اند.

اپل و وزارت انرژی آمریکا برای این پروژه از نسل پنجم آیپاد استفاده کرده بودند چرا که کیس آن به راحتی باز شده و هاردش ۶۰ گیگابایت ظرفیت دارد. همچنین آیپاد نسل پنجم آخرین مدلی بود که سیستم عاملش امضای دیجیتالی اپل را نداشت، بنابراین دستکاری نرم افزاری را آسان‌تر می‌کرد.

وزارت انرژی آمریکا مسئول برنامه جنگ افزار و انرژی هسته‌ای است و سال ۲۰۰۵ بودجه آن ۲۴.۳ میلیارد دلار بوده که ۹ میلیارد دلار آن صرف اهداف دفاعی مثل برنامه بازدارندگی هسته‌ای شده است.

Shayer می‌گوید هیچ گاه آن وسیله‌ای که قرار بوده اطلاعات را از آیپاد ذخیره کند ندیده، اما معتقد است وزارت انرژی آمریکا احتمالا قصد داشته از آیپاد دستکاری شده به عنوان یک «شمارشگر گایگر» مخفی استفاده کند. از این نوع شمارشگرها معمولاً برای سنجش میزان آلودگی‌های رادیواکتیو استفاده می‌شود و Shayer می‌گوید وزارت انرژی آمریکا با استفاده از این آیپاد می‌توانسته به شکل پنهانی در مورد فعالیت رادیواکتیو اطلاعات جمع آوری کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر