jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۱۲۷۴۸۰۶ ۱۱ شهريور ۱۳۹۹  |  ۰۵:۳۷

شیائومی از جدیدترین فناوری دوربین زیر نمایشگر خود رونمایی کرد و از عرضه موبایل با این تکنولوژی در سال آینده خبر داد.

به گزارش جام جم انلاین به نقل از دیجیاتو ،شیائومی با انتشار پستی در وبلاگ این شرکت اعلام کرد از سال آینده تولید انبوه موبایل با دوربین سلفی زیر نمایشگر را آغاز می‌کند. شیائومی می‌گوید نسل اول و دوم این فناوری تاکنون در محصولات این شرکت بکار نرفته بودند اما از سال بعد شاهد عرضه موبایل‌های این سازنده با نسل سوم این فناوری خواهیم بود.


به گفته شیائومی تکنولوژی دوربین زیر نمایشگر این شرکت به گونه‌ای طراحی شده که اجازه ورود نور از شکاف‌های زیرپیکسل‌ها را می‌دهد. زیرپیکسل‌ها در واقع همان نقطه‌های قرمز، سبز و آبی (RGB) هستند که پس از ترکیب شدن یک پیکسل را تشکیل می‌دهند.

شیائومی می‌گوید به لطف این فناوری تراکم پیکسلی قسمتی که بالای دوربین سلفی قرار گرفته همانند دیگر قسمت‌های نمایشگر است، بنابراین دوربین سلفی «به طور کامل» پنهان می‌شود. این شرکت اضافه می‌کند که کیفیت عکس‌های گرفته شده با این فناوری تفاوتی عکس دوربین‌های سلفی معمول ندارد.


شیائومی افزود به لطف فناوری مورد بحث «روشنایی، گاموت رنگ و دقت رنگ» قسمتی که بالای دوربین سلفی قرار گرفته مشابه دیگر بخش‌های نمایشگر خواهد بود. البته در توضیحات این شرکت اشاره‌ای به نوع پنل‌های سازگار و همچنین رزولوشن نشد.

شیائومی ادعا می‌کند این فناوری دوربین سلفی را به طور کامل پنهان می‌کند، اما اگر در ثانیه ۲۹ ویدیو را متوقف کنید متوجه یک سایه مربع شکل روبروی دوربین سلفی می‌شوید. «Ice Universe» که از افشاگران باسابقه دنیای تکنولوژی به شمار می‌رود نیز تصویر زیر را در توییتر منتشر کرده که با دقت به آن متوجه یک هاله دایره‌ای شکل مقابل دوربین سلفی خواهید شد.


تعدادی از سازندگان موبایل از جمله شیائومی و اوپو فناوری پنهان کردن دوربین سلفی زیر نمایشگر را توسعه داده‌اند اما تاکنون شاهد بکارگیری آنها در گوشی‌ها نبوده‌ایم. ZTE نیز از عرضه اولین گوشی دنیا با دوربین زیر نمایشگر به نام ZTE Axon 20 5G در اول سپتامبر (۱۱ شهریور) خبر داد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر