jamejamclick
کلیک وب کد خبر: ۱۲۷۴۸۰۴ ۱۰ شهريور ۱۳۹۹  |  ۰۹:۳۶

روز گذشته بالغ بر صد معترض مقابل عمارت بزرگ جف بزوس در واشنگتن دی سی گرد هم آمدند و با ساختن یک گیوتین نمادین اعتراض خود را نسبت به پایین بودن دستمزدهایشان اعلام کردند.

به گزارش جام جم انلاین به نقل از دیجیاتو ،این اعتراضات درست یک روز بعد از آن کلید خورد که ثروت جف بزوس مدیرعامل و موسس آمازون از ۲۰۰ میلیارد دلار فراتر رفت تا او بار دیگر عنوان ثروتمندترین فرد در تاریخ را به خود اختصاص دهد. از ماه ژانویه امسال (حدودا بهمن ماه) ثروت جف بزوس در حدود ۸۵ میلیارد دلار رشد داشته و به نظر می آید همه گیری کووید ۱۹ و افزایش تمایل مردم به خرید آنلاین در این امر بی تاثیر نبوده است.

ویدیویی که روز گذشته توسط خبرنگار نشریه واشنگتن اگزمینر در توییتر منتشر شد یکی از کارکنان سابق انبار آمازون به نام کریستین اسمالز را نشان می دهد که خواستار افزایش حداقل حقوق ها از سوی آمازون است. او در این ویدیو از جف بزوس می خواهد که به خاطر افزایش ثروتش حقوق ۱۵ دلار در ساعت برای کارکنان انبار آمازون را به ۳۰ دلار در ساعت افزایش دهد. این تجمع اعتراضی توسط کنگره کارکنان ضروری ترتیب داده شده بود که پیشتر اسمالز آن را راه اندازی کرده است.

اسمالز در ادامه صحبت هایش می گوید:
یک دلیل خوب بیاورید که چرا ما استحقاق حداقل ۳۰ دلار در ساعت را نداریم وقتی این مرد ثانیه ای ۴ هزار دلار درآمد دارد؟

اسمالز در بحبوحه پاندمی کویید ۱۹ و وقتی خواستار بهبود استانداردهای بهداشتی در محل کارش شد از انبار Staten Island در آمازون اخراج شد. خودش می گوید بعد از آنکه یکی از کارکنان آمازون به کرونا مبتلا شد و آمازون از پذیرش و اعلام این مساله خودداری کرد یک تجمع اعتراضی را ترتیب داد و همین مساله عامل اخراجش شد.

از آن زمان تاکنون او چندین تجمع اعتراضی دیگر را علیه آمازون و جف بزوس برنامه ریزی کرده است از جمله تجمعی که در تاریخ ۱۰ اوت بیرون آپارتمان جف بزوس در نیویورک برگزار شد.

با اینکه پاندمی کووید ۱۹ صدای اعتراض برخی کارکنان آمازون نسبت به شرایط کاری را بلند کرد این بیماری عاملی برای رشد و شکوفایی بیش از پیش آمازون شد. آمازون در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ فروش ۸۸.۹ میلیارد دلاری را ثبت کرد که برای آن رکورد تازه ای محسوب می شد.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر