jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۱۲۷۴۷۳۵   ۱۰ شهريور ۱۳۹۹  |  ۱۳:۱۱

اکنون کمپانی TSMC در حال میزبانی از کنفرانس سالیانه خود است و پس از اعلام نقشه راه خود برای 2 سال آینده اطلاعات جالب‌توجه دیگری را به اشتراک گذاشته است. در حال حاضر این شرکت تولیدکننده تراشه در راستای راه‌اندازی خطوط تولید 2 نانومتری خود تلاش می‌کند؛ فرآیندی که با احداث یک کارخانه و مرکز تحقیق و توسعه آغاز می‌شود. بدین منظور کمپانی حدودا 8000 نفر را به خدمت خواهد گرفت.

به گزارش جام جم انلاین به نقل از آی تی رسان ، تراشه‌های 2 نانومتری دربردارنده تحولی انقلابی نسبت به انواع 3 نانومتری بوده و احتمالا تا پایان سال 2022 در دستگاه‌های مصرفی به‌کار گرفته خواهند شد.

TSMC پیش‌تر با هدف گسترش مرکز تحقیق و توسعه خود اقدام به خریداری زمینی در منطقه Hsinchu نمود. این خبر از سوی YP Chin؛ معاون ارشد کمپانی تایوانی موردتائید قرار گرفت. تراشه‌های 2 نانومتری در عوض به‌کارگیری فناوری FinFET مورد استفاده توسط تراشه‌های 3 نانومتری بر پایه تکنولوژی Gate-All-Around) GAA) توسعه خواهند یافت. عملیاتی شدن فناوری جدید GAA به منزله جهشی چشمگیر و دستاوردی بزرگ در حوزه فرآیند‌های تولید نیمه‌هادی‌ها به‌شمار می‌رود.

سامسونگ؛ اصلی‌ترین رقیب کمپانی TSMC پیش‌تر از تصمیم خود مبنی بر به‌کارگیری فناوری GAA در فرآیند تولید تراشه‌های 3 نانومتری تا سال 2022 خبر داد. حضور یک بازیگر دیگر در میدان رقابت یقینا مفید خواهد بود. چنین پدیده‌ای به تولیدکنندگان امکان خواهد داد تا به تلاش‌های بی‌وقفه خود ادامه داده و قیمت تراشه‌های تولیدی برای سازندگان اسمارت‌فون را در سطح نسبتا پایینی حفظ نمایند.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج یکی از مهم‌ترین مواریث امام و انقلاب ماست که توانسته در مقاطع مختلف خدمات گسترده‌ای به ایران عزیز داشته باشد.

شرایط شکننده کرونا

شرایط شکننده کرونا

پس از ۲۳۴روز سرانجام دیروز‌‌ آمار فوتی‌ های ناشی از کرونا‌ دو رقمی شد و به عدد ۹۷ رسید؛ عددی که اولین‌بار در تاریخ ۲۴ اسفند ۹۸ و در نخستین روزهای التهاب‌آور کرونا نیز به ثبت رسیده بود.

گفتگو

بیشتر
سلبریتی‌ زده نیستیم

مژده لواسانی، مجری «بسته پیشنهادی» از ویژگی‌های برنامه‌ای می‌گوید بعد از مد‌ت‌ها با آن به تلویزیون بازگشته است

سلبریتی‌ زده نیستیم

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها