jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۱۲۷۴۷۳۵ ۱۰ شهريور ۱۳۹۹  |  ۱۳:۱۱

اکنون کمپانی TSMC در حال میزبانی از کنفرانس سالیانه خود است و پس از اعلام نقشه راه خود برای 2 سال آینده اطلاعات جالب‌توجه دیگری را به اشتراک گذاشته است. در حال حاضر این شرکت تولیدکننده تراشه در راستای راه‌اندازی خطوط تولید 2 نانومتری خود تلاش می‌کند؛ فرآیندی که با احداث یک کارخانه و مرکز تحقیق و توسعه آغاز می‌شود. بدین منظور کمپانی حدودا 8000 نفر را به خدمت خواهد گرفت.

به گزارش جام جم انلاین به نقل از آی تی رسان ، تراشه‌های 2 نانومتری دربردارنده تحولی انقلابی نسبت به انواع 3 نانومتری بوده و احتمالا تا پایان سال 2022 در دستگاه‌های مصرفی به‌کار گرفته خواهند شد.

TSMC پیش‌تر با هدف گسترش مرکز تحقیق و توسعه خود اقدام به خریداری زمینی در منطقه Hsinchu نمود. این خبر از سوی YP Chin؛ معاون ارشد کمپانی تایوانی موردتائید قرار گرفت. تراشه‌های 2 نانومتری در عوض به‌کارگیری فناوری FinFET مورد استفاده توسط تراشه‌های 3 نانومتری بر پایه تکنولوژی Gate-All-Around) GAA) توسعه خواهند یافت. عملیاتی شدن فناوری جدید GAA به منزله جهشی چشمگیر و دستاوردی بزرگ در حوزه فرآیند‌های تولید نیمه‌هادی‌ها به‌شمار می‌رود.

سامسونگ؛ اصلی‌ترین رقیب کمپانی TSMC پیش‌تر از تصمیم خود مبنی بر به‌کارگیری فناوری GAA در فرآیند تولید تراشه‌های 3 نانومتری تا سال 2022 خبر داد. حضور یک بازیگر دیگر در میدان رقابت یقینا مفید خواهد بود. چنین پدیده‌ای به تولیدکنندگان امکان خواهد داد تا به تلاش‌های بی‌وقفه خود ادامه داده و قیمت تراشه‌های تولیدی برای سازندگان اسمارت‌فون را در سطح نسبتا پایینی حفظ نمایند.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیداری كه در 30 آبان 98 برگزار شد، توفیقی بود كه رفیق راه جمعی از یاران شد؛ جمعی از سینه‌ سوخته‌ ها، راویان و آفتاب‌ خورده‌های سرزمین‌های خونین دوران هشت سال دفاع مقدس كه به نمایندگی از همرزمان‌ شان به دیدار رهبر معظم انقلاب شتافتند.

جهاد همچنان باقی است

جهاد همچنان باقی است

چهلمین سال است که مردم ایران آغاز یک دفاع را جشن می‌گیرند. هرچند جنگ، تلخی و سختی و سیاهی دارد، اما آغاز دفاع‌مقدس از 31شهریور شروع فصل جدیدی از جهاد و ایستادگی بود که ثمره آن، امروز مصونیت‌بخشی نظام در ساحات مختلف است.

وقت‌کشی به نفع کرونا

وقت‌کشی به نفع کرونا

دیروز رئیس‌جمهور از احتمال بازگشت برخی محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا در بعضی از استان‌ها خبر داد و به نظر می‌رسد بعد از گذشت حدود سه هفته از آغاز موج سوم همه‌گیری کرونا در ایران، دولت بالاخره به فکر اجرای تدابیری سختگیرانه برای کنترل این موج افتاده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر