jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۱۲۷۴۶۱۱ ۰۶ شهريور ۱۳۹۹  |  ۰۰:۵۰

رأی اولیه‌ی دادگاه اپیک گیمز و اپل، فعلا موتور بازی‌سازی محبوب آنریل را مستثنی می‌کند، اما قطعا شرایط برای بازی فورت‌نایت به این زودی مناسب نمی‌شود.

به گزارش جام جم انلاین به نقل از زومیت، دادگاه اپل و اپیک گیمز، رأی اولیه‌ی خود را پیرامون قطع دسترسی به ابزارهای توسعه‌دهنده‌ی آنریل انجین صادر کرد. اگرچه رأی اولیه اپل را مجبور به ارائه‌ی مجوز برای انتشار فورت‌نایت در اپ استور نمی‌کند، اما فعلا کوپرتینویی‌ها حق مسدود کردن ابزارهای توسعه‌دهنده‌ی آنریل انجین را ندارند.

همان‌طور که می‌دانید، درگیری حقوقی اپل و اپیک گیمز از اعتراض مالک فورت‌نایت به کارمزد ۳۰ درصدی اپ استور در پرداخت‌‌های درون‌برنامه‌ای شروع شد. اعتراضی که به اقدام‌های جنجال‌برانگیز و سپس حذف فورت‌نایت از اپ استور و بعدا پلی استور گوگل ختم شد. اپیک پس از حذف بازی محبوبش از اپ استور از اپل شکایت کرد. شرکت بازی‌سازی ادعا می‌کند که کوپرتینویی‌ها، تهدید به حذف ابزارهای توسعه‌دهنده و دسترسی به حساب‌های توسعه‌دهنده‌ کرده‌اند. آن‌ها همچنین از دادگاه خواسته‌اند که در دوران بررسی قانونی شکایت، اپل را مجبور به بازگرداندن بازی فورت‌‌نایت به اپ استور بکند.

رأی اولیه‌ی دادگاه اپیک گیمز و اپل به قضاوت ایوان گونزالز راجرز، روز دوشنبه صادر شد. طبق رأی دادگاه، دسترسی به ابزارهای توسعه‌دهنده‌ی Apple Xcode و Apple SDK باید از درگیری حقوقی دو شرکت مجزا شود. البته قاضی در رأی خود می‌گوید که مشکل پیش‌آمده برای اپیک، توسط خود آن‌ها شروع شده است. طبق رأی راجرز، در ادامه‌ی روند دادگاه خبری از بازگشت فورت‌نایت به iOS نیست.

اپل می‌گوید اپیک گیمز، شروع‌کننده‌ی پرونده‌ی حقوقی با موضوعیت فورت‌نایت بود و خود آن شرکت امکان حذف یا توقف پرونده را دارد. آن‌ها با استناد به رأی دادگاه ادعا می‌کنند که اپیک می‌تواند با رعایت قوانین اپ استور، مجددا فورت‌‌نایت را در مارکت iOS منتشر کرند. در بخشی از بیانیه‌ی کوپرتینویی‌ها می‌خوانیم: «اگر اپیک مراحل پیشنهادشده توسط قاضی را دنبال کند، ما از انتشار مجدد فورت‌نایت در iOS استقبال می‌کنیم. ما پرونده‌ی خود را در ماه سپتامبر پیگیری خواهیم کرد».

اپیک با دیگر غول دنیای موبایل یعنی گوگل هم درگیری‌‌های حقوقی دارد. آن پرونده هنوز در مراحل ابتدایی است و خبری از پیشرفت قابل‌توجه در آن به گوش نمی‌رسد. همان‌طور که گفته شد، جلسه‌ی اول دادگاه اپل و اپیک با هدف بررسی درخواست اپیک برای بازگشت فورت‌نایت به اپ استور برگزار شد. کوپرتینویی‌ها مسدودسازی دسترسی اپیک به ابزارهای توسعه‌دهنده‌ را هم به‌عنوان تهدیدی جدی مطرح کرده بودند. تصمیمی که منجر به حذف دسترسی به ابزارهای توسعه‌ی بازی آنریل انجین هم می‌شود. درحال‌حاضر توسعه‌دهنده‌های متعددی در دنیای بازی، از ابزارهای آنریل انجین استفاده می‌کنند. اپیک می‌گوید تصمیم اپل، به توسعه‌دهنده‌های متفرقه‌ی دیگر هم ضربه می‌زند. همچنین بازیکنان آیفون و آیپد امکان تجربه‌ی بازی‌های دیگر یا به‌روزرسانی‌های مهم فصل پاییز را هم نخواهند داشت.

راجرز، قاضی فدرال منطقه‌ی شمالی کالیفرنیا، در اکثر زمان دادگاه، ادعاهای دو طرف را به چالش کشید و بحثی عمیق با وکلای اپل و اپیک گیمز داشت. نکته‌ی مهم رأی او، مرتبط با بازگشت فورت‌نایت به اپ استور بود. راجرز به‌طور صریح اعلام کرد که درصورت حذف نشدن راهکار پرداخت مجزا و کدهای جدید فورت‌نایت در بخش پرداخت درون‌برنامه‌ای، به‌هیچ‌وجه رأی به بازگشت فورت‌نایت به اپ استور صادر نمی‌کند. وکلای اپیک و اپل، در ادامه از خسارت‌های مالی احتمالی درنتیجه‌ی رأی راجرز صحبت کردند. او در پاسخ به ابعاد میلیارد دلاری اپیک در برابر ابعاد تریلیون دلاری اپل اشاره کرد.

صرف‌نظر از رأی اولیه‌ی دادگاه کالیفرنیا، دعوای اصلی اپیک گیمز با گوگل و اپل هنوز با جدیت ادامه دارد. مالک فورت‌نایت، کارمزد ۳۰ درصدی مالکان بازارچه‌ی اپلیکیشن را از پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای، ناعادلانه می‌داند و از هر مسیری به‌دنبال دور زدن آن است. رویکردی که منجر به حذف فورت‌نایت از اپ استور و پلی استور شد. اگرچه کاربران اندروید هنوز برای نصب و به‌روزرسانی فورت‌نایت راهکارهایی دارند، اما کاربران iOS دیگر امکان نصب نسخه‌ی جدید یا به‌روزرسانی نسخه‌ی کنونی بازی خود را نخواهند داشت. آن‌ها باید تا زمان صدور رأی نهایی دادگاه منتظر بمانند. رأیی که به‌نظر نمی‌رسد منجر به بازگشت فورت‌نایت با شرایط کنونی شود. زومیت

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر