jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۱۲۷۴۶۰۶ ۰۶ شهريور ۱۳۹۹  |  ۰۶:۵۲

ارتش آمریکا در حال آزمایش رباتی است که با استفاده از سنسورهای مختلف محیط اطراف را اسکن کرده و تغییرات محیطی را روی شیشه عینک واقعیت افزوده سرباز نمایش می‌دهد.

به گزارش جام جم انلاین به نقل از دیجیاتو،آزمایشگاه ارتش ایالات متحده (ARL) در حال آزمایش رباتی است که با استفاده از سنسورهایی موسوم به «لیدار» (LiDAR) محیط اطراف را به شکل سه بعدی و لحظه‌ای اسکن می‌کند. این سنسور با استفاده از تاباندن نور لیز به هدف و تجزیه تحلیل نور بازتاب شده فاصله را اندازه می‌گیرد. این ربات چهار چرخ پس از اسکن کردن محیط اطلاعات را به عینک واقعیت افزوده سرباز ارسال می‌کند.

ارتش آمریکا می‌گوید ربات یاد شده حین گشت زنی در محیط اطلاعات جدید را با اطلاعاتی که قبلاً ذخیره کرده مقایسه کرده و تغییرات محیطی را شناسایی می‌کند. سپس این تغییرات به طور لحظه‌ای روی عینک واقعیت افزوده‌ای که مقابل چشمان سرباز قرار گرفته به نمایش در می‌آیند تا او از تغییرات آگاه شده و در مورد آنها تصمیم گیری کند.

ارتش آمریکا در این آزمایش ربات را با انواع سنسورهای لیدار در رزولوشون‌های مختلف آزمایش کرد و می‌گوید سربازان قادر به خواندن اطلاعات سنسورهای رزولوشن پایین نیز بوده‌اند، بنابراین به گفته ارتش این کشور بسته به نوع تهدید می‌توان از سنسورهای کوچک‌تر، سبک‌تر و ارزان قیمت‌تر نیز استفاده کرد و سرعت حرکت را بالا برد.

به گفته ارتش ایالات متحده از این ربات می‌توان برای تشخیص سربازان استتار کرده دشمن و یا بمب‌های کنار جاده‌ای (IED) استفاده کرد. این ربات همچنین با عینک‌های واقعیت ترکیبی از جمله نسخه نظامی عینک هولولنز سازگار خواهد بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیداری كه در 30 آبان 98 برگزار شد، توفیقی بود كه رفیق راه جمعی از یاران شد؛ جمعی از سینه‌ سوخته‌ ها، راویان و آفتاب‌ خورده‌های سرزمین‌های خونین دوران هشت سال دفاع مقدس كه به نمایندگی از همرزمان‌ شان به دیدار رهبر معظم انقلاب شتافتند.

جهاد همچنان باقی است

جهاد همچنان باقی است

چهلمین سال است که مردم ایران آغاز یک دفاع را جشن می‌گیرند. هرچند جنگ، تلخی و سختی و سیاهی دارد، اما آغاز دفاع‌مقدس از 31شهریور شروع فصل جدیدی از جهاد و ایستادگی بود که ثمره آن، امروز مصونیت‌بخشی نظام در ساحات مختلف است.

وقت‌کشی به نفع کرونا

وقت‌کشی به نفع کرونا

دیروز رئیس‌جمهور از احتمال بازگشت برخی محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا در بعضی از استان‌ها خبر داد و به نظر می‌رسد بعد از گذشت حدود سه هفته از آغاز موج سوم همه‌گیری کرونا در ایران، دولت بالاخره به فکر اجرای تدابیری سختگیرانه برای کنترل این موج افتاده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر