jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۱۲۷۴۴۵۱ ۰۴ شهريور ۱۳۹۹  |  ۲۳:۱۱

AMD به زودی از پردازنده‌های شتاب یافته (APU) جدید از سری ون گوگ (Van Gogh) برای نوت بوک‌ها رونمایی می‌کند و حال یکی از افشاگران دنیای فناوری اطلاعات جدیدی از آنها فاش کرده است

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیجیاتو، یکی از افشاگران دنیای تکنولوژی با نام مستعار Patrick Schur در توییتر می‌گوید پردازنده‌های ون گوگ جزوی از خانواده رایزن ۵۰۰۰ خواهند بود. به گفته او پردازنده‌های شتاب یافته رایزن که جزوی از خانواده ون گوگ هستند، از معماری‌های Zen 2 CPU و RDNA 2 GPU برخوردارند که در کنسول‌های نسل بعد سونی و مایکروسافت نیز به کار رفته‌اند.

آنطور که در گزارش نوشته شده پردازنده‌های شتاب یافته ون گوگ احتمالاً از معماری بهبودیافته مبتنی بر فرآیند لیتوگرافی ۷ نانومتری استفاده می‌کنند. ممکن است این معماری به خاطر بازدهی بهینه و سرعت کلاک بهتر +Zen 2 نام بگیرد.


پردازشگر گرافیکی نیز با ریزمعماری RDNA 2 پیشرفت قابل ملاحظه‌ای کرده است. AMD به طور تقریبی از بهبود ۵۰ درصدی عملکرد به ازای مصرف هر وات از انرژی در زیرمعماری RDNA 2 خبر داده است. همچنین انتظار می‌رود پردازنده‌های شتاب یافته سری ون گوگ به منظور کاهش مشکلات مربوط به پهنای باند از حافظه LPDDR5 پشتیبانی کنند.

در ادامه گزارش آمده پردازنده‌های شتاب یافته مبتنی بر رایزن سری ون گوگ در پایین ترین پیکربندی توان طراحی گرمایی ۷.۵ وات را خواهند داشت که در بالاترین پیکربندی به ۱۸ وات می‌رسد.

تاریخ عرضه چیپ‌های جدید مشخص نشده اما گزارشا اولیه از رونمایی از آنها در اواخر سال ۲۰۲۰ خبر می‌دهند. ممکن است AMD از این پردازنده‌ها در کنار خانواده رایزن 5000 Cezanne در نمایشگاه CES ۲۰۲۱ رونمایی کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر