jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۷۴۲۳۷ ۰۲ شهريور ۱۳۹۹  |  ۰۱:۰۹

محققان آمریکایی می گویند که مبتلایان زیر ۶۰ سال بیماری کووید 19 سه برابر بیشتر از افراد مسن‌تر عفونی‌تر هستند و با احتمال بیشتری بیماری را به افراد دیگر منتقل می‌کنند.

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، محققان آمریکایی می گویند که مبتلایان زیر ۶۰ سال، ۲.۷۸ برابر بیشتر از افراد مسن‌تر، کروناویروس را پخش می‌کنند.

همچنین مشخص شده که جوانان نسبت به افراد بالای ۶۰ سال، با احتمال بیشتری عاملان پخش کننده بیماری کووید ۱۹ هستند.

دانشمندان در طول پاندمی کووید ۱۹ کشف کردند که درصد کوچکی از بیماران، مسئول میزان زیادی از انتقال‌ها هستند.

در این مطالعه آمار انتقال کووید ۱۹ در پنج بخش ایالت جورجیا بین ماههای مارس تا می ترسیم شد.

تجزیه و تحلیل تقریبا ۱۰ هزار فرد مبتلا به کووید ۱۹ نشان می‌هد که یک پنجم تمام عفونت‌ها از تنها دو درصد از بیماران آلوده نشات می‌گیرد.

محققان می گویند که این امر، اهمیت فاصله‌گذاری اجتماعی را برجسته می‌سازد.

کارشناسان دانشگاه «اموری» (Emory) آمریکا در مورد این پژوهش که در مجله «PNAS» انتشار یافت، نوشتند: ما موارد گزارش شده بین اوایل مه ۲۰۲۰ میلادی را در پنج نقطه ایالت جورجیا تجزیه و تحلیل کردیم.

به طور کلی، حدود دو درصد از موارد به طور مستقیم مسئول ۲۰ درصد از تمام ابتلاها بودند.

این محققان گفتند: ما تخمین زده‌ایم که موارد مبتلا شده به کروناویروس که زیر ۶۰ سال سن داشتند، ممکن است ۲.۷۸ برابر بیشتر از افراد بالای ۶۰ سال، دیگران را آلوده کنند.

نتایج یک مطالعه دیگر که اخیرا انجام شد، به بررسی سطح بار ویروسی در کودکان پرداخت و نشان داد که جوانان حامل میزان زیادی از کروناویروس در بینی خود هستند. این امر ممکن است نشان دهد که جوانان توانایی بیشتری در انتقال ویروس به دیگران دارند.

کودکان مبتلا حتی با علائم خفیف، نسبت به بزرگسالان که در بیمارستان بستری شده بودند، بار ویروسی بیشتری داشتند.

نویسندگان این مطالعه از بیمارستان عمومی ماساچوست آمریکا می‌گویند که این امر می تواند نشان دهد که کودکان از عاملان پنهان شیوع کروناویروس هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر