jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۱۲۷۳۹۱۴ ۰۱ شهريور ۱۳۹۹  |  ۰۷:۵۳

براساس اطلاعات مندرج در جدیدترین گزارش موسسه Strategy Analytics، فروش نوت‌بوک‌ها یا دستگاه‌های قابل حمل در سه‌ماهه دوم سال 2020 نسبت به مدت مشابه پارسال 27 درصد افزایش یافته است.


افزایش تقاضاها برای خرید این دستگاه‌ها به دلیل شیوع COVID-19 بوده است. چرا که بسیاری از مصرف‌کنندگان، شرکت‌ها و مدارس مجبور شدند برای اجرای آموزش آنلاین یا دورکاری، این دسته محصولات را خریداری و استفاده کنند.

در این میان دو شرکت بزرگ لنوو و اچ‌پی تقریبا 50 درصد از سهم بازار را در بازه زمانی سه‌ماهه دوم 2020 به خود اختصاص داده‌اند. این گزارش نشان می‌دهد که شرکت چینی لنوو با کسب 25 درصد از سهم بازار در رتبه اول بازار لپ‌تاپ‌ها قرار دارد و این در حالیست که اچ‌پی با سهم 24.8 درصدی خود رتبه دوم این بازار را از آن خود کرد.

نوت‌بوک‌ها فروش
از سویی دیگر، شرکت‌هایی مانند Dell، اپل و ایسر به ترتیب در رتبه‌های سوم تا چهارم لیست پرفروش‌ترین‌های سه‌ماهه دوم سال جاری میلادی قرار گرفته‌اند. سهم این شرکت‌ها نیز به ترتیب معادل 15.6، 8.5 و 6.7 درصد است.

با مطالعه این گزارش می‌توان متوجه شد که در این بازه زمانی تقاضای بسیار زیادی از سوی مصرف‌کنندگان به وجود آمده است. مشتریان بازار نوت‌بوک‌ها طیف گسترده‌ای دارند، به عنوان مثال، برخی از آن‌ها به منظور انجام امور روزمره، درس خواندن یا اجرای بازی‌ها نسبت به خرید دستگاه‌های قابل حملی مثل نوت‌بوک‌ها اقدام می‌کنند.

کروم‌بوک‌ها نیز با افزایش بسیار زیادی از تقاضاها مواجه شده‌اند. این دسته از محصولات اغلب به منظور اهداف آموزش از راه دور در مدارس، دانشگاه‌ها و موسسه‌های آموزشی مورد استفاده قرار می‌گیرند. با این حال باید دید که با وجود همه‌گیری ویروس کرونا افزایش تقاضاها برای خرید این محصولات در فصل‌های آتی نیز ادامه خواهد داشت یا خیر.

منبعGizmochina

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر