jamejamclick
کلیک کامپیوتر کد خبر: ۱۲۷۳۹۰۲ ۳۰ مرداد ۱۳۹۹  |  ۱۷:۳۴

به گزارش جام جم آنلاین، کمپانی مایکروسافت در پتنت اخیرا منتشر شده خود پیرامون نحوه ارائه قابلیت کنترل لمسی در لپ‌تاپ‌های فاقد نمایشگر لمسی اشاره نموده است. چنین قابلیتی مشخصا کارآیی خود را در اپلیکیشن Your Phone نمایش خواهد داد؛ برنامه‌ای که اپلیکیشن‌های اندرویدی را بر روی کامپیوتر شخصی کاربران نمایش می‌دهد. مایکروسافت هشدار داده که برخی از برنامه‌های مذکور صرفا دارای قابلیت کنترل از طریق نمایشگر لمسی هستند؛ بنابراین در صورت استفاده از صفحه‌کلید و ماوس کامپیوتر شخصی عملکرد صحیحی نخواهند داشت.

پتنت مذکور تحت‌عنوان “استفاده از دستگاه ورودی جایگزین با تقلید از یک محصول دارای نمایشگر لمسی” در ژانویه سال 2020 به ثبت رسیده و نشان‌دهنده ایده‌ای ساده برای ورود به حالتی است که در آن ترک‌پد لپ‌تاپ نقش یک نمایشگر لمسی را ایفا می‌کند. در این‌حالت کاربران در عوض به‌کارگیری مکان‌نما با روشی مشابه استفاده از نمایشگر لمسی، داده‌های ورودی را به برنامه‌ها ارائه می‌دهند.

با این وجود مایکروسافت خاطرنشان می‌کند که به‌طور کلی ترک‌پد در مقایسه با یک نمایشگر لمسی بسیار کوچک‌تر بوده و ایده آن‌ها شامل یک ناحیه ورودی متحرک (منطقه‌ای که در تصویر فوق با رنگ روشن‌تر نمایش داده شده است) است که موقعیت آن از طریق حرکات پیمایشی با کمک 2 انگشت قابل تعیین خواهد بود. سپس کاربران با جابه‌جایی ناحیه ورودی می‌توانند ورودی لمسی موردنظر خود را در موقعیت مطلوب قرار دهند. به‌عنوان مثال کاربران قادر به درج امضا با استفاده از انگشت خود خواهند بود.

همان‌طور که پیش‌تر اعلام شد؛ استفاده از چنین ایده‌ای برای شبیه‌سازی یک نمایشگر لمسی کامل بسیار ناخوشایند خواهد بود؛ اما این راهکار احتمالا برای آن‌دسته از اپلیکیشن‌های گوشی که با پنجره‌های بسیار کوچک‌تر بر روی کامپیوتر شخصی نمایش داده می‌شوند؛ کارآیی مطلوبی ارائه خواهد داد. برای مشاهده محتوای کامل پتنت فوق کافیست اینجا کلیک کنید.

منبعMspoweruser

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر