jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۱۲۷۳۸۳۲ ۲۷ مرداد ۱۳۹۹  |  ۱۱:۱۰

بزرگترین چاپگر سه بعدی موجود در اروپا در کشور بلژیک برای ساخت یک خانه دوطبقه بزرگ به کار گرفته شد.

به نقل از سی نت، شرکت بلژیکی کمپ سی از پایان روند ساخت یک خانه دوطبقه با استفاده از چاپگر سه بعدی غول پیکر خود خبر داد. این اولین بار است که چین اقدامی با استفاده از یک چاپگر سه بعدی انجام می‌شود.

این چاپگر غول پیکر که BOD۲ نام دارد، قادر به چینش بلوک‌های عظیم سیمانی به صورت سه بعدی در کنار یکدیگر است و با همکاری شرکتی به نام COBOD ساخته شده است.

ساخت این خانه با استفاده از چاپگر سه بعدی تنها ۱۵ روز به طول انجامید و این در حالی است که در شرایط عادی ساخت یک خانه دوطبقه چندین ماه طول می‌کشد. BOD۲ چاپگری کاملاً خودکار است و تنها یک نفر با استفاده از یک رایانه باید بر عملکرد آن نظارت کند.

انتظار می‌رود این موفقیت زمینه را برای استفاده از چاپگرهای سه بعدی به منظور ساخت خانه‌های چند طبقه نیز فراهم کند. پیش از این از چاپگرهای سه بعدی برای ساخت خانه‌های کوچک یک طبقه، استخر و غیره نیز استفاده شده بود.
خبرگزاری مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر