jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۱۲۷۳۸۳۲   ۲۷ مرداد ۱۳۹۹  |  ۱۱:۱۰

بزرگترین چاپگر سه بعدی موجود در اروپا در کشور بلژیک برای ساخت یک خانه دوطبقه بزرگ به کار گرفته شد.

به نقل از سی نت، شرکت بلژیکی کمپ سی از پایان روند ساخت یک خانه دوطبقه با استفاده از چاپگر سه بعدی غول پیکر خود خبر داد. این اولین بار است که چین اقدامی با استفاده از یک چاپگر سه بعدی انجام می‌شود.

این چاپگر غول پیکر که BOD۲ نام دارد، قادر به چینش بلوک‌های عظیم سیمانی به صورت سه بعدی در کنار یکدیگر است و با همکاری شرکتی به نام COBOD ساخته شده است.

ساخت این خانه با استفاده از چاپگر سه بعدی تنها ۱۵ روز به طول انجامید و این در حالی است که در شرایط عادی ساخت یک خانه دوطبقه چندین ماه طول می‌کشد. BOD۲ چاپگری کاملاً خودکار است و تنها یک نفر با استفاده از یک رایانه باید بر عملکرد آن نظارت کند.

انتظار می‌رود این موفقیت زمینه را برای استفاده از چاپگرهای سه بعدی به منظور ساخت خانه‌های چند طبقه نیز فراهم کند. پیش از این از چاپگرهای سه بعدی برای ساخت خانه‌های کوچک یک طبقه، استخر و غیره نیز استفاده شده بود.
خبرگزاری مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

بعد از شکل‌گیری پیمان شانگهای در سال2001، برخی صاحب‌نظران و کارشناسان علوم سیاسی از آن به عنوان ناتوی شرقی نام بردند. معتقدم این سازمان از ناتو اهمیت بیشتری دارد.

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها