jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۱۲۷۳۳۸۹ ۲۱ مرداد ۱۳۹۹  |  ۱۳:۰۸

شرکت اپل اجازه نمی دهد اپلیکیشن های بازی شرکت های مایکروسافت، گوگل و فیس بوک در فروشگاه برنامه آیفون و آی پد عرضه شوند.

تنها راه دسترسی به اپلیکیشن ها در دستگاه های آیفون و آی پد، فروشگاه اپ استور اپل است و اگر اپل اجازه انتشار برنامه ای را در فروشگاه خود ندهد، در این صورت آن برنامه در محصولات این شرکت قابل دسترس نخواهد بود.

این وضعیت شامل حال برنامه های سه غول فناوری مایکروسافت، فیس بوک و گوگل شده که همگی اپلیکیشن های بازی مهمی دارند که اپل حاضر به انتشار آنها نیست. اپلیکیشن Game Pass مایکروسافت، Stadia گوگل و اپلیکیشن Gaming فیس بوک همگی برای انتشار در اپل استور اپل با موانعی روبرو شده اند. دلیل آن هم این است که این شرکت ها هر کدام از این بازی ها را برای بازبینی به اپل ارائه نداده اند.

سخنگوی اپل هفته جاری به بیزنس اینسایدر گفت: اپ استور ایجاد شده تا محل مطمئنی برای مشتریانی باشد که اپلیکیشن ها را کشف و دانلود می کنند و فرصت کسب و کار عالی برای سازندگان به وجود می آورد. به دلیل این که این شرکت ها هر کدام از این بازی ها را برای بازبینی ارائه نکرده اند، اپل مانع اپلیکیشن هایی شده که دسترسی به این بازی ها را فراهم می کنند.

اما اپل به خدماتی مانند نتفلیکس و اسپاتیفای اجازه داده که بدون بازبینی هر کدام از محتواها به اپ استور دسترسی داشته باشند پس چرا سرویس مشابه برای بازی چنین اجازه ای ندارد؟ اپل مدعی است بازی ها برخلاف موسیقی و فیلم، تعاملی هستند و انتظارات مصرف کنندگان در این خصوص متفاوت است.

فیس بوک برای این که بازیش در اپل استور اپل منتشر شود آن را از اپلیکیشن بازی فیس بوک حذف کرده است.

گوگل هم بخش اصلی برنامه خود را حذف کرد و برنامه Stadia گوگل در iOS بازیهای ویدیویی را در گوشی پخش نمی کند.

سرویس بازی Game Pass مایکروسافت هم زمانی که در ۱۵ سپتامبر راه اندازی شود تنها در تلفن های هوشمند و تبلت های اندروید موجود خواهد بود.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، سخنگوی مایکروسافت و مدیر عملیاتی فیس بوک از سیاست های اپل به شدت انتقاد کرده اند، در حالی که نماینده برنامه Stadia گوگل در این باره اظهار نظر نکرد./ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر