jamejamclick
کلیک بازی کد خبر: ۱۲۷۲۷۹۷ ۱۳ مرداد ۱۳۹۹  |  ۰۸:۲۱

طراحان اپلیکیشن های واقعیت مجازی، فعالان حوزه روبات ها و... برای شبیه سازی کامل حرکت دست انسان در برنامه های خود با مشکلات زیادی مواجه هستند چرا که مچ و انگشتان دست تعداد زیادی حرکت دارند و شبیه سازی همه آنها بسیار سخت است.

در همین راستا مهندسان و محققان دانشگاه های کورنل و ویسکونزین با همکاری یکدیگر یک سیستم جدید در قالب فناوری های پوشیدنی طراحی کرده اند که برای پیش بینی حرکات انگشتان و مچ، از سنسورهای حرارتی بهره می برند. این سیستم که FingerTrak نام دارد و هنوز در مراحل اولیه ساخت است،به شکل یک دستبند هوشمند طراحی شده و ۴ دوربین حرارتی کوچک به اندازه نخود دارد. دوربین ها از خطوط مچ دست کاربر تصویربرداری کرده و الگوریتم رفتار کل دست از جمله همه انگشتان را بازسازی می کنند. این نخستین بار است که یک سیستم می تواند حرکت کل دست را با دقت بالا شبیه سازی کند.

این سیستم با استفاده از ماشین یادگیری، می تواند حرکت همه مفاصل انگشتان دست را نیز پیش بینی کند تا طراحان در مدل های واقعیت مجازی و همچنین ساخت دست کارآمد برای روبات ها از آن استفاده کنند. در مراحل آزمایشی این سیستم به روبات ها کمک کرده تا بتوانند خودکار را بردارند، آب بنوشند، کتاب را ورق بزنند یا با تلفن صحبت کنند. البته پیش از این ،سنسورهای مادون قرمز، دستکش های مجهز به سنسور حرکتی و همچنین سنسورهای الکترومغناطیسی برای ردیابی حرکت انگشتان دست استفاده می شد ولی به دلیل بزرگ بودن این سیستم ها، کار برای اپراتور سخت می شد.

هرچند FingerTrak سبک تر است ولی هنوز هم راه درازی پیش رو دارد. محققان معتقدند با استفاده از این سیستم می توان حرکات دست را در گیم های مجازی به واقعیت نزدیک تر کرد و همچنین امکان کنترل روبات ها از راه دور راحت تر می شود. یکی دیگر از مواردی که مورد نظر این محققان است، تبدیل زبان اشاره به متن است که به این ترتیب می توان خدمتی بزرگ به افراد ناشنوا و کسانی که نمی توانند حرف بزنند انجام داد. ازسوی دیگر این سیستم می تواند در مراقبت از سلامت بیماران از راه دور هم تأثیرگذار باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر