jamejamclick
کلیک بازی کد خبر: ۱۲۷۱۶۹۰   ۲۹ تير ۱۳۹۹  |  ۰۹:۵۹

جف کیلی دیشب در برنامه‌ای نه‌چندان بلند، با نشان دادن ۴ دقیقه از گیم‌پلی بازی Astro's Playroom قابلیت‌های دسته‌های دوال‌سنس پلی‌استیشن ۵ را معرفی کرد.

بازی Astro's Playroom به‌عنوان جدیدترین قسمت از مجموعه‌ Astro Bot که توسط استودیو ژاپنی سونی ساخته می‌شود، به‌صورت رایگان روی همه‌ی PS۵‌ها نصب شده است تا طی چند ساعت، قابلیت‌های دوال‌سنس را نشان همگان دهد.

جف کیلی دیشب در برنامه‌ای نه‌چندان بلند، کمتر از ۴ دقیقه از گیم‌پلی بازی Astro's Playroom را به نمایش گذاشت. این بازی انحصاری سونی که تجربه‌ آن نزدیک به چند ساعت زمان می‌برد و جلوه‌ بامزه‌ همه‌ قسمت‌های سری بازی Astro Bot را دارد، می‌خواهد با یک تیر دو نشان بزند؛ هم به‌صورت رایگان چند ساعت خریدار‌های پلی استیشن ۵ را سرگرم کند و هم به تک‌تک گیمر‌ها نشان دهد که چگونه کنترلر/دسته پلی‌استیشن ۵ سونی به اسم دوال سنس‌ می‌تواند بازی‌سازی را جلو ببرد.


مطابق توضیحات جف کیلی، سازندگان Astro's Playroom حتی برای حل معما‌ها و حرکت درست کاراکتر در طول و عرض محیط بازی، مخاطب را وادار به استفاده از همه‌ قابلیت‌های دوال‌سنس می‌کنند. همچنین کیفیت بلندگو‌های داخلی دستگاه هم به کمک بازیکن می‌آید تا مثلا احساس قرارگیری در مقابل یک طوفان شن را بهتر به او انتقال دهد. در همین حین سیستم لرزش هوشمند و پرجزئیات دوال‌سنس باعث می‌شود وقتی شن‌ها به بدن کاراکتر می‌خورند، گیمر این برخورد را روی انگشت‌های خود احساس کند.

از آن سو قابلیت Adaptive Triggers کاری می‌کند که مثلا اگر می‌خواهید به اندازه‌ خاصی بپرید و در سکوبازی موفق شوید، نیازمند فشار دادن L۲ یا R۲ به اندازه‌ای درست و معین باشید. بازی‌ساز‌های گوناگون همچنان می‌توانند بازی‌های خود را مثل قبل بسازند و سراغ استفاده از چنین قابلیت‌های جالبی نروند. اما قطعا استودیو‌های اختصاصی/فرست-پارتی پلی استیشن (PS Studios) برنامه‌های زیادی برای بهره‌جویی از تک‌تک این امکانات دارند.

منبع: زومجی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر