jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۷۰۵۷۰ ۱۶ تير ۱۳۹۹  |  ۱۸:۳۲

سخنگوی سازمان غذا و دارو مطرح کرد؛

رعایت پروتکل‌های بهداشتی تنها راه مقابله با کرونا

سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: تا تعیین تکلیف واکسن ویروس کرونا ظرف ماه‌های آینده، رعایت پروتکل‌های بهداشتی تنها راه مقابله با آن است.

title

به گزارش جام جم آنلاین، کیانوش جهانپور در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد: تاکنون گزارشی مبنی بر ابتلای افراد به کرونا در مراکز خرید و مال‌ها نداشته ایم، اما به این معنی نیست که افراد توصیه‌ های بهداشتی را رعایت نکنند.

وی افزود: به طورکلی هرگونه حضور خارج از منزل به صورت ضروری یا غیرضروری خطرناک است.

جهانپور ادامه داد: شستشوی مکرر دست‌ها با آب و صابون، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و به خصوص استفاده از ماسک می‌تواند در کاهش آمار مبتلایان به ویروس کرونا موثر باشد.

سخنگوی سازمان غذا و دارو تاکید کرد: رعایت تمام نکات بهداشتی می‌تواند میزان مبتلایان را تا ۹۰ درصد کاهش دهد.

وی گفت: تا تعیین تکلیف واکسن این ویروس ظرف ماه‌های آینده، پیشگیری بهترین درمان برای این بیماری است، بنابراین با برنامه ریزی هایی بلند مدت و رعایت پروتکل های بهداشتی می توان از این موضوع جلوگیری کرد.

جهانپور در پاسخ به اینکه آیا ساعت کاری مراکز خرید همچون فروردین با کاهش ساعت رو به رو خواهد بود، تصریح کرد: تا به امروز مطلبی در این خصوص در ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح نشده است. به طور کلی می‌توان گفت برنامه‌ای برای کاهش ساعات کاری در کشور وجود ندارد.

سخنگوی سازمان غذا و دارو یادآوری کرد: اختیار هر استان دست ستادهای استانی تفیض شده و هر استان بر اساس جغرافیای بیماری و وضعیت بیماری کووید ۱۹ می‌تواند محدودیت‌هایی را به صورت موقت انجام دهند، اما در بُعد ملی، نسخه واحدی برای این موضوع وجود نخواهد داشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر