jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۱۲۶۷۹۱۹ ۱۲ خرداد ۱۳۹۹  |  ۰۶:۰۳

در شماره قبل چند ترفند برای استفاده بهتر از شبكه اجتماعی اینستاگرام آموزش دادیم و این هفته چند ترفند دیگر شامل انتشار خودكار پست در ساعت مشخص، دسترسی مخاطبان به مشاهده استوری پس از تاریخ انقضا و كنترل نظرات پست‌ها و استوری‌ های خود می‌گوییم كه كاربری این شبكه اجتماعی را برای شما جذاب‌تر و ساده‌تر می‌كند.

title
انتشار خودكار پست در ساعت مشخص: یكی از مشكلات اصلی در اینستاگرام این است كه گاهی قرار است برخی كارها مانند رخدادهای خاص و مواردی از این نوع را در ساعتی خاص به‌صورت یك پست منتشر كنیم، ولی با توجه به محدودیت‌های زمانی و مشكلاتی از این دست ممكن است این امر دشوار باشد. قابلیتی برای اینستاگرام و كاربران این شبكه وجود دارد تا بتوانند پست‌های خود را مدیریت كرده و به‌صورت منظم در بازه زمانی مد‌نظر خود آن را منتشر كنند. این قابلیت در حقیقت از قابلیت‌های اصلی شبكه اجتماعی اینستاگرام نیست، بلكه یك نرم‌افزار جانبی به نام HubSpot  است و با نصب این نرم‌افزار می‌توانید محتوای مدنظر خود را آماده كرده و سپس ساعت و تاریخ انتشار آن را تعیین كنید تا محتوا در راس آن ساعت منتشر شود.

  دسترسی مخاطبان به مشاهده استوری پس از تاریخ انقضا

استوری‌های اینستاگرام فقط 24 ساعت برای مخاطبان قابل مشاهده است، ولی بسیاری از مخاطبان استوری شما ممكن است استوری‌های‌تان را مشاهده نكنند. قابلیتی در اینستاگرام وجود دارد كه موجب می‌شود بتوانید اطلاعات استوری‌های خود را حتی پس از این تاریخ انقضا به مخاطبان خود ارائه كنید. در حقیقت این قابلیت، ایجاد «های‌ لایت» از استور‌ی‌هاست.

برای ایجاد‌های‌لایت‌ها باید این مراحل را طی كنید: 

ابتدا وارد بخش پروفایل‌ خود شوید و سپس روی علامت + كه با نام New  قابل مشاهده است، كلیك كنید. اكنون فهرست استوری‌های شما نمایش داده خواهد شد و در گوشه پایین سمت راست هر یك از استوری‌ها، دكمه‌ای دایره‌ای شكل قابل مشاهده است كه با انتخاب آن استوری، تیك زده می‌شود. تمام استوری‌های مدنظر خود را انتخاب كرده و سپس روی عبارت Next  كلیك كنید. در این بخش می‌توانید یك تصویر كاور برای‌های‌لایت‌های خود انتخاب كرده و سپس روی گزینه Done  كلیك كنید. به این ترتیب از این به بعد هر كسی وارد پروفایل شما شود، علاوه بر عكس‌های شما می‌تواند گزینه‌های‌لایت‌ها را هم مشاهده كند و پس از انتخاب آن، استوری‌های انتخاب شما برای افراد قابل مشاهده خواهد شد.

كنترل نظرات پست‌ها و استوری‌های خود

دنیای مجازی می‌تواند فضایی مسموم را كنار اطلاعات سالم قرار دهد و به همین دلیل وقتی یك پست یا استوری را در اینستاگرام بگذارید، ممكن است با نظرات یا كامنت‌هایی روبه‌رو شوید كه دوست ندارید آنها را در حساب كاربری خود داشته باشید. در این شرایط شما چند گزینه مختلف دارید. گزینه نخست این است كه اجازه كامنت گذاشتن را به كاربران بدهید و سپس مواردی را كه مناسب نیستند، پاك كنید.

گزینه دوم، فیلتر كردن بر اساس كلیدواژه‌هاست و گزینه سوم نیز بستن دسترسی به كامنت به‌صورت كلی است كه در ادامه هر یك از این موارد را شرح خواهیم داد:

پاك كردن نظرات: برای این كار باید روی كامنت مد‌نظر خود كه می‌‌خواهید پاك شود كلیك كرده و اندكی دست خود را روی آن نگه‌دارید تا چند گزینه در بالای تلفن همراه نمایش داده شود. یكی از این گزینه‌ها، شكل سطل آشغال است كه با كلیك كردن روی آن‌ می‌توانید كامنت یا نظر مد نظر را پاك كنید.

فیلتر كردن نظرات: وارد بخش Options  در اینستاگرام شوید و سپس روی گزینه Comments كلیك كنید. گزینه‌ای به نام Hide Inappropriate Comments  وجود دارد كه باید آن را فعال كنید و در ادامه می‌توانید كلماتی را به‌عنوان كلیدواژه تعریف كنید كه اگر در یك كامنت این كلمات به كار گرفته شود، این كامنت به‌صورت خودكار از روی پست شما حذف خواهد شد.

مسدود كردن نظرات: وقتی یك پست می‌گذارید و دوست ندارید كسی روی آن نظر دهد، باید فرآیند پست كردن را به‌صورت عادی ادامه دهید و سپس در صفحه‌ای كه می‌خواهید تگ‌ها و كپشن‌ها را تعیین كنید، روی گزینه Advanced Settings كه در پایین صفحه قابل مشاهده است، كلیك كنید. در این صفحه، گزینه‌ای به نام Tun Off Commenting  قابل مشاهده است كه با فعال كردن آن می‌توانید امكان كامنت گذاشتن روی آن پست را از مخاطبان بگیرید.
 
احمد محمدحسینی / ضمیمه کلیک روزنامه جام جم
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر