jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۲۶۷۵۸۸ ۰۷ خرداد ۱۳۹۹  |  ۱۰:۰۵

در مراسم افتتاحیه مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم که با حضور مقامات کشوری و لشکری در حال برگزاری است رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام غایب است.

به گزارش جام جم آنلاین در مراسم افتتاحیه مجلس یازدهم شخصیت هایی همچون رئیس جمهور، رئیس قوه قضاییه، اعضای شورای نگهبان، مسئولان قضایی،  وزیران ، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و ... حضور دارند.

بر اساس عرف در نشست های افتتاحیه مجلس حضور رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام مرسوم بوده اما در نشست امروز آیت الله آملی لاریجانی در جلسه حضور نداشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر