jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۶۶۶۱۱   ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۱:۰۴

نمایندگی دائم چین در سازمان ملل متحد به اظهارات نماینده آمریکا در امور ایران برای تمدید تحریم تسلیحاتی علیه تهران واکنش نشان داد.

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، نمایندگی دائم چین در سازمان ملل متحد به اظهارات «برایان هوک» نماینده آمریکا در امور ایران واکنش نشان داد.

نمایندگی چین در سازمان ملل در صفحه توئیتر خود نوشت: آمریکا با خروج از برجام به تعهدات خود در قطعنامه ۲۲۳۱ عمل نکرده است. این کشور حق تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران را ندارد چه برسد به اینکه سازوکار ماشه را فعال کند.

نمایندگی چین همچنین حفظ برجام را تنها راه درست برای حرکت به سمت جلو عنوان کرد.

«برایان هوک» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران با انتشار یادداشتی مدعی شده که واشنگتن هر تلاشی را برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در سازمان ملل به کار خواهد بست.

نماینده جنجالی آمریکا در امور ایران در اظهارات تهدیدآمیز خود که حکایت از شکست سیاست‌های واشنگتن در برابر ایران دارد، مدعی شده است که اگر تحریم‌های تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران تمدید نشود، آمریکا به صورت یکجانبه تحریم‌های تسلیحاتی را به پیش خواهد برد.

برایان هوک در عین حال گفته واشنگتن تضمین می‌کند که تحریم‌ های تسلیحاتی ایران در هر صورت ادامه خواهد داشت و در حال حاضر نیز پیش‌نویس یک قطعنامه شورای امنیت را به منظور ادامه تحریم‌ها آماده کرده است.

هوک با دفاع از ادامه تحریم‌های تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران مدعی شده که واشنگتن دیپلماسی خود را در این ارتباط با حداکثر توان به کار خواهد گرفت.

در حالی که آمریکا به صورت یکجانبه از توافق هسته‌ ای ایران دو سال پیش خارج شد، اما حال دیپلمات ارشد این کشور مدعی شده که اگر از طریق دیپلماسی نتواند تحریم تسلیحاتی ایران را تمدید کند، روش‌های دیگر از جمله استفاده از مکانیسم ماشه در برجام را به کار خواهد گرفت.

پیشتر نیز مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مدعی شده بود «از همه گزینه‌های دیپلماتیک استفاده می‌کنیم تا مطمئن شویم که تحریم تسلیحاتی (ایران) تمدید خواهد شد». ‌

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدت‌هاست این ستون منتظر است؛ چشم انتظار تولد و به دنیا آمدن. قصه از مرثیه شروع شد. یلی، فرهیخته‌ای، فحلی دستش از دنیا کوتاه شده بود. چند خطی به یادش ادای دین کردم. چند روز بعد بزرگ دیگری پرکشید. باز باید می‌نوشتم.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر