jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۶۶۰۳۹ ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۲۰:۰۵

طبق گزارش جدید محققان، از آنجائیکه بیماران پیوند کلیه غالبا داروهای متوقف کننده سیستم ایمنی بدن مصرف می کنند بی نهایت در معرض ریسک بالای مرگ ناشی از ابتلا به بیماری کووید ۱۹ قرار دارند.

title

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، محققان مرکز پزشکی «مونت فیور» نیویورک در مطالعه خود به بررسی ۳۶ بیمار پیوند کلیه مبتلا شده به بیماری کووید ۱۹ پرداختند.

حدود یک سوم این بیماران به خاطر ابتلاء به کروناویروس جدید جان شأن را از دست دادند و در اکثر موارد، بیماری کووید ۱۹ در این بیماران به سرعت تشدید می‌شد.

دکتر «انور آکالین» سرپرست تیم تحقیق در این باره می‌گوید: نتایج ما نشان می‌دهد نرخ مرگ و میر در بین بیماران پیوند کلیه مبتلا شده به کووید ۱۹ در مراحل ابتدایی بسیار بالاست؛ مرگ این بیماران در سه هفته اول ۲۸ درصد است درحالیکه در بین جمعیت عمومی مبتلا به کووید ۱۹ نرخ مرگ در طول سه هفته اول ۱ تا ۵ درصد است.

بیماران دریافت کننده پیوند عضو به منظور کمک به پیشگیری از رد عضو پیوندی، داروهای توقف کننده سیستم ایمنی بدن دریافت می‌کنند. این بدین معناست که اکثر بیماران دارای میزان پایین سلول‌های خونی سیستم ایمنی بدن موردنیاز برای دفاع قوی در مقابل هرگونه بیماری عفونی هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر