jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۶۵۹۳۵   ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۰۴:۰۶

کودکان می‌توانند به شکل‌های مختلف در انجام کارهای خانه به ما کمک کنند. با هم ببینیم، از هر یک از بچه‌ها در چه سنی می‌توانیم انتظار همکاری در کدام یک از کارهای خانه را داشته باشیم.

title

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، برخی از خانواده‌ها بچه‌ها را از انجام تمام کارهای خانه دور می‌کنند در صورتی که بچه‌ها از کودکی باید با انجام کارها به عنوان بخشی از وظیفه روزانه خود آشنا شوند.

دلیل شرکت دادن کودکان در کارها، آموزش پذیرش مسئولیت و انجام وظایف به بهترین شکل و از روی میل و رغبت و نه اجبار خانواده و در آینده جامعه است. با این کار، بچه‌هایی مسئولیت پذیر و پرتلاش تربیت خواهیم کرد.

بعضی از خانواده‌ها انتظار دارند که فرزندان بزرگ‌تر کارهای فرزندان کوچک‌تر از مرتب کردن اتاق تا جمع‌آوری وسایل آنها را انجام دهند در صورتی که این یک اشتباه بزرگ است. این رفتار، بچه‌ها را به تن‌پروری و بی تعهدی نسبت به کارهای خود بار می‌آورد.

ما در اینجا چند ایده برای کارهای مختلف برای کودکان شما در سنین مختلف ارائه کرده‌ایم. شما می‌توانید از کودکان در هر رده سنی بخواهید در کارهای مناسب خود مشارکت کنند.

کودکان ۲ تا ۳ سال

اسباب بازی‌ها و کتاب‌ها را بردارید.

لباس را روی قلاب لباس بگذارید.

در آماده کردن میز غذا کمک کنید.

کودکان ۴ تا ۵ سال

جدول وعده‌های غذایی را تنظیم کنید.

در تهیه وعده‌های غذایی، با نظارت پدر یا مادر کمک کنید.

لباس‌های تمیز هر یک از اعضای خانواده را در کشو و کمد آنها قرار دهید.

در مرتب کردن خریدها داخل خانه کمک کنید.

کودکان ۶ تا ۸ سال

گل‌ها و گیاهان داخل خانه را آبیاری کنید.

خوراک حیوانات خانگی را بدهید.

سطل زباله اتاق‌ها را خالی کنید.

در شست‌وشو و جمع‌آوری لباس‌ها کمک کنید.

میز غذا را بچینید.

در خرید خانه کمک کنید.

در تهیه و سرو غذا کمک کنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج پنجم کرونا در راه است؟

موج پنجم کرونا در راه است؟

براساس مشاهدات میدانی می‌توان گفت موج چهارم کرونا در بسیاری از استان‌ها در حال فروکش است و این روزها از قله موج چهارم کرونا عبور کرده‌ایم.

رد پای آمریکا از کابل تا غزه

رد پای آمریکا از کابل تا غزه

خبر خیلی دردآور بود؛ انفجارهای تروریستی مدرسه دخترانه سیدالشهدای کابل. هنوز و در حالی که چند روز از انفجارها می‌گذرد، پایتخت جمهوری اسلامی افغانستان همچنان در سوگ است.

حقی که ناحق است

حقی که ناحق است

یکی دو هفته بود همه هشدار می‌دادند و حالا چند روز است همان‌ها دارند انتقاد می‌کنند که چه وضعش است! چرا این همه آدم می‌آیند برای انتخابات ریاست‌ جمهوری ثبت‌ نام می‌کنند؟ اینها کلی هزینه مادی و معنوی دارد و اصلا کجای دنیا برای انتخاب رئیس‌ جمهوری، طی پنج‌روز، 300نفر ثبت‌نام می‌کنند؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر