jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۶۵۹۳۵ ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۰۴:۰۶

کودکان می‌توانند به شکل‌های مختلف در انجام کارهای خانه به ما کمک کنند. با هم ببینیم، از هر یک از بچه‌ها در چه سنی می‌توانیم انتظار همکاری در کدام یک از کارهای خانه را داشته باشیم.

title

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، برخی از خانواده‌ها بچه‌ها را از انجام تمام کارهای خانه دور می‌کنند در صورتی که بچه‌ها از کودکی باید با انجام کارها به عنوان بخشی از وظیفه روزانه خود آشنا شوند.

دلیل شرکت دادن کودکان در کارها، آموزش پذیرش مسئولیت و انجام وظایف به بهترین شکل و از روی میل و رغبت و نه اجبار خانواده و در آینده جامعه است. با این کار، بچه‌هایی مسئولیت پذیر و پرتلاش تربیت خواهیم کرد.

بعضی از خانواده‌ها انتظار دارند که فرزندان بزرگ‌تر کارهای فرزندان کوچک‌تر از مرتب کردن اتاق تا جمع‌آوری وسایل آنها را انجام دهند در صورتی که این یک اشتباه بزرگ است. این رفتار، بچه‌ها را به تن‌پروری و بی تعهدی نسبت به کارهای خود بار می‌آورد.

ما در اینجا چند ایده برای کارهای مختلف برای کودکان شما در سنین مختلف ارائه کرده‌ایم. شما می‌توانید از کودکان در هر رده سنی بخواهید در کارهای مناسب خود مشارکت کنند.

کودکان ۲ تا ۳ سال

اسباب بازی‌ها و کتاب‌ها را بردارید.

لباس را روی قلاب لباس بگذارید.

در آماده کردن میز غذا کمک کنید.

کودکان ۴ تا ۵ سال

جدول وعده‌های غذایی را تنظیم کنید.

در تهیه وعده‌های غذایی، با نظارت پدر یا مادر کمک کنید.

لباس‌های تمیز هر یک از اعضای خانواده را در کشو و کمد آنها قرار دهید.

در مرتب کردن خریدها داخل خانه کمک کنید.

کودکان ۶ تا ۸ سال

گل‌ها و گیاهان داخل خانه را آبیاری کنید.

خوراک حیوانات خانگی را بدهید.

سطل زباله اتاق‌ها را خالی کنید.

در شست‌وشو و جمع‌آوری لباس‌ها کمک کنید.

میز غذا را بچینید.

در خرید خانه کمک کنید.

در تهیه و سرو غذا کمک کنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

تعامل کارساز قوا

تعامل کارساز قوا

قوه مجریه، قضاییه و مقننه، سه بازوی کارآمدی نظام در پاسخگویی به مطالبات حقیقی مردم و اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب‌ هستند و همگرایی سه‌ قوه در اجرای این سیاست‌ها الزامی است.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر