jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۶۵۵۸۸ ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۹:۳۸

متخصص بیماری‌های عفونی گفت: عوارض کرونا عمدتاً به هر نقطه‌ای از بدن ممکن است عارضه ایجاد کند اما ریه بیشترین نقطه‌ای است که می‌تواند فرد را درگیر کند.

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، مسعود مردانی، با بیان اینکه همه افراد از کودک گرفته تا افراد پیر در مقابله با کووید ۱۹ آسیب پذیر هستند، افزود: هر شخصی که آنتی بادی کرونا نداشته باشد اگر در معرض کرونا قرار گیرد این ویروس به وی منتقل می‌شود.

وی ادامه داد: اما بچه‌های زیر ۱۰ سال اگر به کرونا هم مبتلا شوند با مرگ و میر و شدت علائم کمتری روبه رو می‌شوند.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تاکید کرد: در افراد بالای ۸۰ سال میزان مرگ و میر ۱۲ درصد است اما در افراد جوان میزان مرگ و میر ۲ درصد است به همین منظور در افراد مسن بیشتر شاهد مرگ و میر هستیم.

مردانی با بیان اینکه میزان مرگ و میر در کودکان از ۲ درصد هم کمتر است، تصریح کرد: احتمال مبتلا شدن کودکان به ویروس کووید ۱۹ وجود دارد اما احتمال مرگ و میر در این افراد بسیار پایین است.

متخصص بیماری‌های عفونی در پاسخ سوالی مبنی بر اینکه مبتلایان به کرونا تا چه زمانی ناقل محسوب می‌شوند، تاکید کرد: این افراد از زمان شروع علائم بیماری تا حداقل ۲ تا ۳ هفته ممکن است ویروس را از طریق دستگاه تنفس فوقانی تراوش کنند، این مدت دوره بیماری است اما بعد از ۲ هفته بیماری فرد شروع به پایین آمدن می‌کند و بعد ۳ هفته کامل از بین می‌رود.

وی با بیان اینکه داروی قطعی و خاصی برای از بین رفتن ویروس کووید ۱۹ وجود ندارد، گفت: در حال حاضر داروهای متعددی استفاده شده که به میزان درصد کوچکی در درمان مؤثر بوده اند.امیدوارم تحقیقات بشر در این زمینه بیشتر شود تا بتوانیم شاهد کشف داروی قطعی این ویروس برای جهان باشیم.

مردانی با اشاره به عوارض و علائم بیمار مبتلا به کرونا گفت: عوارض کرونا عمدتاً به هر نقطه‌ای از بدن ممکن است عارضه ایجاد کند اما ریه بیشترین نقطه‌ای است که می‌تواند فرد را درگیر کند.

متخصص بیماری‌های عفونی ادامه داد: افرادی که عارضه بیماری‌های مزمن انسدادی ریه، فیبروز ریه و یا سرطان ریه دارند ممکن است بعد از مبتلا شدن به کرونا عوارضی در ریه آنها اتفاق بیافتد به همین دلیل این افراد حتماً باید بعد از بهبودی سی تی اسکن بگیرند و زیر نظر پزشک متخصص باشند تا دچار عارضه کرونا در منزل نشوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر