jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۶۵۳۵۷ ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۰۷:۰۵

نتایج یک پژوهش جدید نشان می‌دهد که در اتاق‌ها یا محل‌های شلوغی که امکان تهویه هوا در آنها وجود ندارد، ویروس کرونا زمان بیشتری در فضا باقی می‌ماند.

title

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، نتایج یک پژوهش جدید نشان می‌دهد در اتاق‌ها یا محل‌های شلوغی که امکان تهویه هوا در آنها وجود ندارد، ویروس کرونا زمان بیشتری در فضا باقی می‌ماند.

دانشمندان ووهان دریافتند، ذرات ویروس کرونا در هوای توالت‌های بیمارستان‌های فاقد تهویه، شناور بودند.

محققان امروز هشدار دادند ویروس کرونا که زندگی میلیون‌ها نفر را تحت تأثیر قرار داده و به سرعت جهان را فرا گرفته است می‌تواند در هوای اماکن شلوغ زنده بماند.

کارشناسان در ووهان، شهر چین که در آن همه گیری کرونا شروع شده است، نمونه‌های هوا را از قسمت‌های مختلف دو بیمارستان تجزیه و تحلیل کردند.

نتایج نشان داد ویروس موسوم به SARS-CoV-2 در هوای توالت‌های بیمارستانی در حال شناور هستند که تهویه بسیار کمی دارند؛ آنها همچنین در اتاق‌هایی که پرسنل پزشکی وسایل محافظت شخصی را در آن قرار داده‌اند ، غلظت‌ بالایی پیدا کردند.

محققان این تحقیق می‌گویند که این یافته‌ها اهمیت تهویه، محدود کردن جمعیت و ضد عفونی مناسب را برجسته می‌کند.

دانشمندان در سراسر جهان در تلاشند تا بفهمند چگونه این ویروس که اکنون بیش از ۲۰۰ هزار نفر را کشته شیوع می‌یابد.

آخرین مطالعه که توسط محققان دانشگاه ووهان انجام شده، حاکی از آن است که بدون تهویه مناسب احتمال انتقال و ابتلا به ویروس کرونا وجود دارد.

از زمان شیوع کرونا در ماه‌های اخیر، انتشار این ویروس از طریق هوا یکی از موضوعات مورد بحث بوده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

گفتگو

بیشتر
حمله به رکورد ۵۰‍۱

مجتبی ملکی، قهرمان پاورلیفتینگ جهان در گفت‌وگو با جام‌جم از هدف بزرگ بعدی‌اش گفت

حمله به رکورد ۵۰‍۱

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر