پادکست هم می‌تواند مهمان نوروزی خانه‌هایتان باشد

از هر زبان که می‌شنوم

حمید شاه آبادی معاون صدای سازمان صداوسیما از راه‌اندازی اولین برنامه استعدادیابی در رادیو با عنوان «عصر صدا» خبر داد.
کد خبر: ۱۲۶۵۲۹۸

به گزار ش جام جم آنلاین از مهر، حمید شاه‌آبادی معاون صدا با اشاره به طرح‌ها و برنامه‌های جدیدی که قرار است طی چند ماه آینده در رادیو عملی شود بیان کرد: طرحی را داریم که حدود یک سال است تیمی روی آن کار می‌کند و شاید در چند شبکه مطرح بود تا اینکه در شبکه جوان در دست عملیاتی شدن قرار گرفت.

رادیو صاحب «عصر صدا» می‌شود

وی اضافه کرد: این طرح که جزو برنامه‌های ما در سال ۹۹ است مسابقه‌ای به نام «عصر صدا» است که با استفاده از یک اپلیکیشن انجام می‌شود. ما اکنون در حال طراحی این اپلیکیشن هستیم و قرار است تمام حوزه‌های مرتبط با استنداپ کمدی، خوانندگی، آکاپلا، نمایش رادیویی، گویندگی، اجرا و… از طریق این اپلیکیشن فراخوان دهند تا مردم ثبت نام کنند.

معاون صدا با اشاره به شناسایی استعدادهای کشور از طریق این مسابقه عنوان کرد: ما برای آنکه تولیدات صداپایه داشته باشیم باید از استعدادهای بسیاری که در کشور وجود دارند بهره بگیریم. تعداد بالای این استعدادها از پادکست‌های بیشماری که در کشور تولید می‌شود مشخص است. جشنواره رادیو در سال گذشته موجب شد که جرقه این ایده زده شود و تیمی شکل گرفت.

طرحی که تاکنون در رادیو نبود

شاه آبادی اضافه کرد: امیدواریم این مسابقه که مدل رادیویی آن پیش از این نبوده است به شکل خوبی پیش رود. افراد به صورت پلکانی در این مسابقه بالا می‌روند و جوایز قابل توجهی هم به آن‌ها تعلق می‌گیرد. این مسابقه به نظرم طرحی جامع و کامل است و تاکنون در رادیو نبوده است. شرکت‌کننده‌ها در ۱۰ رشته معین می‌توانند حضور یابند و در هر حوزه‌ای همه آن‌ها که اثر می‌فرستند خودشان هم می‌توانند بخشی از داوران باشند و امتیازدهی کنند.

«صبح جمعه با شما» استانی می‌شود

وی همچنین با اشاره به طرح دیگری درباره برنامه پرمخاطب «صبح جمعه با شما» گفت: امسال قرار است طی رویکردی جدید برخی از برنامه‌های «صبح جمعه با شما» در شهرستان‌ها ضبط شود. این برنامه تاکنون در استودیو بود و حالا قرار است در استان‌ها اجرا شود. قرار است هنرمندان صداپایه هر استان با کمک همان استان شناسایی شده و در برنامه به صورت مشترک اجرا داشته باشند.

ساخت مستند از ۲۰ نقال پیشکسوت

معاون صدا در پایان به اقدام برای مستندسازی درباره نقالان اشاره و تصریح کرد: طرح دیگری هم رادیو نمایش در حال برنامه ریزی برای آن است که «نقل آخر» نام دارد که قرار است مستندهایی نمایشی از ۲۰ نقال پیشکسوت بسازد. این مستندها در قالب مجله رادیویی به تولید می‌رسد و بعد هم آئین بزرگداشت این نقالان را در ارگ برگزار خواهیم کرد و از این ۲۰ نفر تجلیل می‌کنیم.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها