jamejamonline
اقتصادی اقتصاد ایران کد خبر: ۱۲۶۵۲۵۹   ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۷:۰۰

سخنگوی ستاد تسهیلات کرونا خبر داد؛

عدم محدودیت زمانی برای دریافت تسهیلات کرونایی

سخنگوی ستاد تسهیلات کرونا گفت: افرادی که تسهیلات کرونایی را دریافت نکرده اند تا زمانی که کرونا هست می توانند نسبت به دریافت آن اقدام کنند و زمان خاصی برای آن درنظر گرفته نشده است.

به گزارش جام جم آنلاین، حسین میرزایی در گفتگو با مهر در خصوص تعداد خانوارهایی که حمایت‌های کرونایی را دریافت کرده‌اند، گفت: بر اساس آمارهای موجود لیست ۱۷ میلیون و ۱۵۳ هزار و ۲۱ خانوار به بانک مرکزی داده شد و این خانوارها کمک یک میلیون تومانی را دریافت کردند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا خانواری بوده که در لیست باشد اما کمک را دریافت نکرده باشد، گفت: بر اساس اعلام مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی ۳۴ هزار مورد به دلیل مشکل حساب بانکی، موفق به دریافت کمک کرونایی نشده‌اند.

سخنگوی ستاد تسهیلات کرونا تاکید کرد: بخش عمده این مشکل مربوط به مسدودی‌های قضائی و مشکلات شماره حساب آنها بوده و در صورت رفع این مشکلات، می‌توانند کمک را دریافت کنند و حقشان محفوظ است.

میرزایی در خصوص تمدید ارسال کد ملی سرپرستان خانوار نیز اظهار داشت: تا چندی قبل مهلت ارسال پیامک کد ملی برای سرپرستان خانوار ۱۸ اردیبهشت ماه اعلام شده بود اما براساس گفته شریعتمداری وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی مادامی که کرونا ادامه دارد و خانواری باشد که کمک را نگرفته باشد مسیر برایش باز است و می‌تواند این تسهیلات را دریافت کند. بنابراین فعلاً زمانی برای پایان ارسال کد ملی در نظر گرفته نشده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

با توجه به موج گرانی کالاهای اساسی و تورم‌های بی‌ سابقه در چند سال اخیر و همچنین رشد اقتصادی کشورمان که در یک دهه اخیر نزدیک به صفر بوده‌است، قدرت خرید مردم و خانوارهای ایرانی به‌ شدت کاهش یافته و سفره آنها نیز کوچک‌تر شده‌است.

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر