jamejamonline
اقتصادی اقتصاد ایران کد خبر: ۱۲۶۵۲۵۹ ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۷:۰۰

سخنگوی ستاد تسهیلات کرونا خبر داد؛

عدم محدودیت زمانی برای دریافت تسهیلات کرونایی

سخنگوی ستاد تسهیلات کرونا گفت: افرادی که تسهیلات کرونایی را دریافت نکرده اند تا زمانی که کرونا هست می توانند نسبت به دریافت آن اقدام کنند و زمان خاصی برای آن درنظر گرفته نشده است.

به گزارش جام جم آنلاین، حسین میرزایی در گفتگو با مهر در خصوص تعداد خانوارهایی که حمایت‌های کرونایی را دریافت کرده‌اند، گفت: بر اساس آمارهای موجود لیست ۱۷ میلیون و ۱۵۳ هزار و ۲۱ خانوار به بانک مرکزی داده شد و این خانوارها کمک یک میلیون تومانی را دریافت کردند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا خانواری بوده که در لیست باشد اما کمک را دریافت نکرده باشد، گفت: بر اساس اعلام مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی ۳۴ هزار مورد به دلیل مشکل حساب بانکی، موفق به دریافت کمک کرونایی نشده‌اند.

سخنگوی ستاد تسهیلات کرونا تاکید کرد: بخش عمده این مشکل مربوط به مسدودی‌های قضائی و مشکلات شماره حساب آنها بوده و در صورت رفع این مشکلات، می‌توانند کمک را دریافت کنند و حقشان محفوظ است.

میرزایی در خصوص تمدید ارسال کد ملی سرپرستان خانوار نیز اظهار داشت: تا چندی قبل مهلت ارسال پیامک کد ملی برای سرپرستان خانوار ۱۸ اردیبهشت ماه اعلام شده بود اما براساس گفته شریعتمداری وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی مادامی که کرونا ادامه دارد و خانواری باشد که کمک را نگرفته باشد مسیر برایش باز است و می‌تواند این تسهیلات را دریافت کند. بنابراین فعلاً زمانی برای پایان ارسال کد ملی در نظر گرفته نشده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

نقدینگی لجام‌گسیخته، قیمت سوخت (بنزین و گازوئیل) و نرخ ارز را شاید بتوان سه متغیر راهبردی در اقتصاد ایران دانست كه تغییر و تلاطم در هركدام به‌تنهایی می‌تواند سایر بخش‌های اقتصاد ایران را به‌شدت متأثر کند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر