jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۶۴۷۶۸ ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۰۳:۰۵

یک عضو عیات علمی دانشگاه با تأکید بر اینکه باید برای نگهداری از معتادان متجاهر ملزوماتی رعایت شود، عنوان کرد: هرکسی که پذیرش می شود، مدتی را قرنطینه انفرادی بگذارند تا از نظر کرونا مورد آزمایش قرار گیرد.

title

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، رضا مولودی در خصوص نحوه مدیریت معتادان به مواد مخدر در شرایط پاندمی کرونا با اشاره به معتادان متجاهر گفت: رهاسازی این افراد به دلیل اینکه بهداشت فردی و اجتماعی را به درستی رعایت نمی کنند می توانند خطرات زیادی را برای خود و سایر افراد جامعه داشته باشند. از طرف دیگر قرنطینه و نگهداری این افراد مستلزم شرایط و امکاناتی است که باعث خطر برای خود افراد و مراقبان آن‌ ها نشود.

وی با تأکید بر اینکه باید برای نگهداری از معتادان متجاهر ملزوماتی رعایت شود، عنوان کرد: هرکسی که پذیرش می شود، مدتی را قرنطینه انفرادی بگذارند تا از نظر کرونا مورد آزمایش قرار گیرد و در هنگام نگهداری نیز فاصله گذاری را باید رعایت کرد.

این پژوهشگر آسیب های اجتماعی درباره دیگر اقدامات برای مقابله با کرونا در برابر معتادان اظهار کرد: از رفتارهای پر خطر مانند اینکه سیگارهایشان را یکدیگر مشترک کنند، باید پرهیز شود و این مهم، در حوزه مسئولیت مراقبان است. این اقدامات هم هزینه بر است و هم از نظر انسانی، افراد مراقب زیادی نیاز دارد و برای همین ممکن است در اوج زمان بیماری، تهیه همین امکانات برای سازمان ها و نهادها فراهم نباشد.

وی در ادامه تصریح کرد: در اعتیاد، با مقوله یک وجهی مواجه نیستیم و چند دسته افراد وجود دارند که از اعتیاد رنج می برند؛ افرادی هستند که به صورت تفریحی در طول هفته یک یا دو بار یک ماده ای را سوء مصرف می کنند. بعضی از افراد اعتیاد شدیدتری دارند و برخی نیز به حدی اعتیاد شدیدی دارند که زندگی شان را از دست داده‌اند و جزو افراد بی خانمان محسوب می شوند.

این عضو هیات علمی دانشگاه از امکان خطر ابتلای معتادان به کرونا بر اساس نوع مصرف مواد مخدر گفت و ابراز کرد: افرادی هستند موادی مانند تریاک و هروئین مصرف می کنند و این افراد بیشتر در معرض بیماری‌های ریوی و آسم قرار دارند که در صورت ابتلا به کرونا وضعیت بدتری دارند. افرادی نیز وجود دارند که مواد محرکی کوکائین و شیشه را مصرف می کنند که در خطر بیماری های ریوی قرار دارند و دچار فشار خون می شوند.

وی در خاتمه سخنان خود این را هم گفت: خود معتادین می توانند اقداماتی برای مراقبت از ابتلا به کرونا انجام دهند اما این مهم را می توان از افرادی انتظار داشت که شدت اعتیادشان به حدی نیست که نتوانند بهداشت فردی و اجتماعی خود را رعایت کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر