jamejamsara
سرا عمومی کد خبر: ۱۲۴۲۹۳۰ ۳۰ آذر ۱۳۹۸  |  ۱۳:۳۵

نتایج یک تحقیق پزشکی نشان می‌دهد،‌ فقط بازدید از یک نمایشگاه در طول سال می‌تواند سال‌ها به عمر شما اضافه کند.

آثار هنری عمرتان را زیاد می کند!

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا،‌ محققان کالج دانشگاهی لندن (UCL) با انجام تحقیقی با استفاده از جامعه آماری متشکل از ۶,۷۱۰ بزرگسال ساکن انگلستان که ۵۰ سال یا بیشتر سن داشتند رابطه بین هنر و مرگ را بررسی کردند.

این مطالعه طولی، تعداد دفعاتی که شرکت‌کنندگان در این تحقیق به موزه، گالری‌های هنری، نمایشگاه، اجرای زنده تئاتر، کنسرت یا اپرا رفته‌اند را مورد بررسی قرار داد.

محققان به این نتیجه رسیدند حتی افرادی که در دسته کسانی قرار می‌گرفتند که در فعالیت‌های هنری نامنظم و کم شرکت داشتند (شرکت در دو یا یک رویداد فرهنگی هنری در هر سال) ۱۴ درصد کمتر از دیگران دچار مرگ در سنین جوانی شده‌اند و هرچه که آمار شرکت شرکت‌کنندگان در این تحقیق در رویدادهای هنری و فرهنگی بیشتر بود احتمال مرگ در سنین جوانی کمتر می‌شد.

کسانی که به صورت منظم در رویدادهای فرهنگی - هنری حضور داشتند (کسانی که هر چند ماه یک بار فعالیت هنری و فرهنگی داشتند) احتمال مرگشان در سنین جوانی ۳۱ درصد کمتر بوده است.

این تحقیق بخشی از موج تحقیقات اخیر است که رابطه بین هنر و سلامت را می‌سنجد. تحقیقاتی طی ده‌های اخیر در بریتانیا و دانمارک انجام شد که وجود آثار هنری در بیمارستان‌ها و نتایج بهبود بیماران را به یکدیگر مرتبط دانسته است.

نتایج تحقیقاتی که این هفته به انتشار رسید با اشاره به اینکه طول عمر می‌تواند با وضعیت اقتصادی ـ اجتماعی جمعیتی که به موزه، نمایشگاه و گالری‌های هنری می‌روند مرتبط باشد، فاکتورهای اجتماعی ـ اقتصادی را نیز در برگرفته بود.

با این‌ حال هنوز برخی از همبستگی‌های آماری بین فعالیت‌های فرهنگی و طول عمر به نظر می‌رسد با فاکتورهای اجتماعی ـ اقتصادی بی‌ارتباط باشند. اگر بخواهیم به زبان ساده‌تر بگوییم نتایج این تحقیق نشان می‌دهد «فعالیت‌های فرهنگی هنری با طول عمر در ارتباط است».

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر