jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۱۲۴۲۷۹۸ ۲۷ آذر ۱۳۹۸  |  ۱۶:۱۰

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا گفت: کلاهبرداران و مجرمان سایبری به دنبال سوءاستفاده از سلبریتی‌ها و اینفلوئنسرها هستند.

کلاهبرداری با ترفند سوءاستفاده از سلبریتی‌ها و اینفلوئنسرها

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، سرهنگ دوم علی‌محمد رجبی با اشاره به فعالیت‌های تبلیغاتی سلبریتی‌ ها و اینفلوئنسرها در بستر فضای مجازی به‌خصوص شبکه‌های اجتماعی گفت: مجرمان سایبری با توجه به تعداد بالای دنبال‌کنندگان صفحات سلبریتی‌ ها و اینفلوئنسرها از این امر سوء‌استفاده می‌کنند و به ظاهر با دادن تبلیغات به آن‌ها، درگاه‌های فیشینگ بانکی و سایت‌های قمار را تبلیغ می‌کنند و با این تبلیغات کذایی به دنبال اجرایی کردن اهداف مجرمانه خود هستند.

رئیس مرکز و تشخیص و پیشگیری پلیس فتا ناجا یادآور شد: مجرمان سایبری برای فریب سلبریتی‌ها و اینفلوئنسرها حتی تبلیغات خود را در راستای کمک‌های خیرخواهانه و بشردوستانه معرفی می‌کنند و شاید در این خصوص حتی هزینه‌ای نیز به این افراد نپردازند و آنها را وسیله رسیدن به اهداف مجرمانه خود کنند.

وی به سلبریتی‌ها و اینفلوئنسرها توصیه کرد: باید در خصوص تبلیغات در بستر شبکه‌های اجتماعی علاوه بر رعایت موازین شرعی و عرفی جامعه مراقب باشند خود در دام مجرمان سایبری گرفتار نشوند.

رئیس مرکز و تشخیص و پیشگیری پلیس فتا ناجا با بیان اینکه انتشار تبلیغات مجرمانه هر چند به‌صورت ناآگاهانه و ناخواسته باشد می‌تواند به شهرت و محبوبیت این افراد خدشه وارد و موجبات پیگرد قضائی را فراهم کند.

رجبی افزود: بررسی تبلیغات از سوی خود آن‌ها یا کارشناسان آشنا به امر می‌تواند راهکاری برای جلوگیری از سوء‌استفاده از سلبریتی‌ها و اینفلوئنسرها باشد همچنین در دریافت آگهی‌ها باید دقت کنند که از چه کسانی آگهی دریافت می‌کنند قطعا آگهی دهندگان ناآشنا از تهدید بیشتری برخوردارند.

رئیس مرکز و تشخیص و پیشگیری پلیس فتا ناجا استفاده از مناسبت‌ها برای تبلیغات را نیز دیگر شگرد مجرمان سایبری خواند و افزود: تبلیغات تخفیف دار برای شب یلدا را که به صفحات سلبریتی‌ها و اینفلوئنسرها می‌دهند، می‌تواند کاربران را به درگاه‌ های جعلی فیشینگ هدایت و اطلاعات بانکی آنها را سرقت کند.

وی دریافت آگهی حضوری و امضای قرارداد در این خصوص را یکی از راه‌های جلوگیری از سوءاستفاده از سلبریتی‌ها و اینفلوئنسرها برشمرد و ادامه داد: افرادی که تلاش دارند آگهی خود را از طریق فضای مجازی با هویت‌های ناشناخته به آنها بدهند قطعا ریسک بالاتری دارد چرا که شما هیچ شناخت و اطلاعاتی از این افراد ندارید تا در صورت تخلف آنها را به محاکم قضائی معرفی کنید.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا ناجا ضمن تاکید بر هوشیاری و آگاهی سلبریتی‌ها و اینفلوئنسرها از ترفندهای افراد مجرم برای شراکت آنها در ارتکاب جرم گفت: این افراد می‌توانند هرگونه فعالیت مشکوک و مجرمانه در این زمینه را از طریق نشانی وب‌سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش ثبت گزارش مردمی گزارش کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر