jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۲۴۱۸۶۶ ۲۳ آذر ۱۳۹۸  |  ۱۱:۴۱

تنها ۷ روز به اجرای فعالسازی رمز دوم پویا و حذف رمز‌های دوم ایستا زمان باقی مانده که لازم است افراد برای دریافت رمز دوم خود از طریق پیامک یا اپلیکیشن‌های رمزساز اقدام کنند.

نکات کلیدی در فعالسازی رمز دوم پویا

به گزارش جام جم آنلاین از میزان، افزایش کلاهبرداری‌های اینترنتی به واسطه لو رفتن اطلاعات بانکی باعث شد تا فعال سازی رمز دوم پویا در دستور کار بانک مرکزی قرار گیرد به همین منظور از ابتدای دی ماه امسال قرار است که رمز دوم پویا فعال و رمز دوم ایستا از دسترس خارج شود.

معمولا سودجویان به واسطه غفلت افراد، اطلاعات کارت‌های بانکی را از طریق درگاه‌های پرداخت جعلی به سرقت می‌برند و با برداشت غیر مجاز از این کارت ها، خسارات مالی قابل توجهی را به افراد وارد می‌کنند که با فعالسازی رمز دوم پویا می‌توان تا حد زیادی از این مشکل پیشگیری کرد.

این طور که گفته می‌شود روزانه حدود ۸۰۰ فقره فیشینگ درکل کشور رخ می‌دهد که حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ مورد آن مربوط به پایتخت نشینان است.

یکی از مزیت‌های استفاده از رمز‌های دوم پویا یا یکبار مصرف تاریخ انقضای کم آنهاست که تا یک دقیقه عمر دارد، این درحالی است که رمز‌های دوم ایستا تا زمانی که توسط صاحب بانک تغییر نکند در تمام تراکنش‌ها قابل استفاده است از این رو راه را برای کلاهبرداران هموار می‌شود.

بهتر است رمز دوم پویا برای کارت‌هایی فعال شود که معمولا برای خرید‌های اینترنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد و افرادی که از کارت خود صرفا برای خرید‌های فروشگاهی یا استفاده از خدمات خودپرداز‌ها استفاده می‌کنند نیازی به فعال سازی رمز دوم پویا ندارند.

بهترین کار این است که مشتریان بانکی برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی یکی از کارت‌های خود را به تراکنش‌های بدون حضور کارت اختصاص دهند و میزان مبلغ محدود و در حد پرداخت‌های اینترنتی را در کارت خود نگهداری کنند.

برای فعالسازی رمز دوم پویا، ۲ روش پیامکی و نصب اپلیکیشن‌های بانکی تعبیه شده است، اما به دلیل امنیت بیشتر تدارک دیده شده در آپ‌های بانکی، پیشنهاد می‌شود از سیستم پیامک سرویس‌ رمز دوم پویا استفاده نشود، فعالسازی پیامکی سرویس تنها به افرادی پیشنهاد می شود که تلفن همراه هوشمند ندارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

توهم خودشیفتگان مجازی

توهم خودشیفتگان مجازی

فضای مجازی بستری شده‌است برای ظهور افرادی که با کسب مخاطب اقدام به اظهارنظرهای غیرکارشناسانه می‌کنند؛ بستری که در آن بیشتر حرافی می‌کنند.

سلامت‌ دانش‌ آموزان اولویت والدین و قانون

سلامت‌ دانش‌ آموزان اولویت والدین و قانون

صعودی شدن مجدد شیب ابتلا به کرونا، بسیاری از والدین دانش‌آموزان را نگران کرده است؛ والدینی که حالا با صحبت‌های دیروز رئیس‌جمهور، احتمالا چاره‌ای ندارند جز این که فرزندان‌شان را از 15 شهریور به مدرسه بفرستند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر