jamejamnashriyat
نشریات تپش کد خبر: ۱۲۴۰۷۰۶ ۱۳ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۸:۰۰

رئیس پلیس فتای استان فارس با تاکید به این‌که شهروندان فریب پیامک‌های جعلی ارسال شده از طرف افراد ناشناس را نخورند، اظهار کرد: ارسال پیامک «خودروی شما مشمول ۸۰ درصد بخشش خلافی شده»، ترفند افراد شیاد در کلاهبرداری‌های مالی است.

سرهنگ حشمت سلیمانی هشدار داد: در چند روز اخیر شاهد ورود پرونده‌های بسیاری به پلیس که اغلب شکات گرفتار صفحات فیشینگ شده‌اند، هستیم که لازم است شهروندان مراقب ترفند‌های کلاهبرداران مجازی باشند. برخی افراد شیاد با ارسال پیامک با موضوع: «مشترک گرامی، خودروی شما مشمول ۸۰ درصد بخشش خلافی شده است. برای استفاده از این تخفیف به سایت زیر مراجعه فرمایید.» اقدام به کلاهبرداری کرده که کاربران باید هوشیار باشند. کلاهبرداران با این شیوه به دنبال دریافت شماره کارت بانکی، رمز دوم، تاریخ انقضا و CVV2 همشهریان هستند.
وی بیان کرد: مجرمان با راه اندازی سایت جعلی و ارسال پیامک، اقدام به فریب و هدایت کاربران به درگاه‌های جعلی بانک‌ها درخصوص تخفیف تخلفات رانندگی می‌کنند که مردم باید برای پیشگیری از هرگونه جرم هوشیار باشند؛ کلاهبرداران پس از هدایت متقاضیان به درگاه‌های جعلی (فیشینگ)، اطلاعات کارت بانکی آنها را کسب کرده سپس اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب آنان می‌کنند. این مقام انتظامی توصیه کرد: کاربران چنانچه پیامی با این مضمون دریافت کردند
به طور حتم صحت آن را با مراجعه به سایت همان سازمان و مراجع ذی‌ربط پیگیری کنند.اگر مردم به دلیل ناآگاهی اطلاعات بانکی خود را در اختیار این افراد سودجو و کلاهبردار قرار داده‌اند، بلافاصله رمز دوم اینترنتی خود را تغییر و اقدامات امنیتی کارت‌های بانکی خود را انجام دهند. ثبت اطلاعات در سایت‌های جعلی زمینه ساز سوء‌استفاده از کاربران را به‌وجود آورده و سبب سرقت اطلاعات و کلاهبرداری خواهد بود که هوشیاری کاربران در موضوعات جرایم سایبری ضروری است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر