jamejamnashriyat
نشریات تپش کد خبر: ۱۲۳۹۴۶۶ ۰۶ آذر ۱۳۹۸  |  ۰۸:۰۰

نرم افزار برقراری تماس مجانی بدون اینترنت شیوه‌ای جدید برای کلاهبرداری و سوءاستفاده از کاربران در فضای مجازی است و به‌هیچ عنوان نباید آن را روی گوشی تلفن همراه خود نصب کنند، زیرا افراد سودجو و فرصت‌طلب از طریق این نرم‌افزارها، اقدام به کلاهبرداری از آنها می‌کنند.

کاربرانی که برنامه‌های نامعتبر و ناشناسی را از اینترنت نصب و دریافت می‌کنند، گوشی‌های خود را با خطرات مختلف امنیتی مواجه کرده که به موجب آن اطلاعات آنها به‌راحتی در دسترس هکرها و مجرمان سایبری قرار می‌گیرد. حضور در فضای مجازی و استفاده از خدمات مختلف موجود در اینترنت ایجاب می‌کند تا کاربران خود را در برابر تهدیدات متعدد حریم خصوصی ایمن کنند و با رعایت اصول پیشگیرانه، هکرها و سارقانی اطلاعات را ناکام بگذارند. کاربران برنامه‌های مورد نظر خود را از طریق فروشگاه‌های آنلاین و اینترنتی معتبر دریافت و نصب کنند و به پیام‌ها و تبلیغاتی که عموما با عناوین نصب و تبلیغ نرم‌افزارها، به‌ویژه در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود دقت نکرده و از نصب آنها خودداری کنند زیرا برخی از همین برنامه‌ها می‌تواند آلوده به کدهای مخربی باشد که باعث بروز مشکلات امنیتی برای اطلاعات تلفن همراه شما شود.

سرهنگ حسین صادقی

رئیس پلیس
فتای سمنان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر