jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۲۳۸۳۱۱ ۲۹ آبان ۱۳۹۸  |  ۲۰:۳۸

عفونت سینه به علت ورود ویروس‌ها و باکتری‌های گوناگون به داخل بدن رخ می‌دهد.

راهکار‌هایی جهت درمان عفونت سینه

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، یکی از بدترین انواع عفونت‌ها، عفونت سینه است که نفس کشیدن را سخت و آن را به یک معضل بزرگ و جدی برای شما تبدیل می‌کند.

عفونت سینه به علت ورود ویروس‌ها و باکتری‌های گوناگون به داخل بدن است و سرفه‌های خلط دار، خس خس سینه، بالا آوردن ترشحات زرو و سبز رنگ، احساس تنگی نفس، تب، سردرد، درد‌های عضلانی، احساس ضعف و خستگی از علائم ابتلا به آن ویروس است.

بالا بودن سن، بارداری، کودک بودن، سیگار کشیدن، دیابت و ضعیف بودن سیستم ایمنی بدن افراد را زود‌تر به عفونت سینه مبتلا می‌کند و در صورتی احساس منگی، بالا آوردن خون، ادامه پیدا کردن سرفه بیش از ۳ هفته، نفس تند، تنگی نفس و تب بالا برای بهبود درمان خود حتماً به پزشک مراجعه کنید.

عفونت سینه معمولاً در بازده زمانی هفت تا ده روزه بهبود پیدا خواهد کرد و سرفه زدن‌های آن معمولاً تا ۳ هفته طول می‌کشد. تجمع باکتری در خون، مایعات در ریه و آبسه ریه ممکن است عوارض ناشی از عفونت سینه باشد.

خواب کافی

در صورت دچار شدن به عفونت سینه، حتماً استراحت کافی را در برنامه روزانه خود برای بهبود وضعیت جسمانی قرار دهید، در غیر این صورت روند درمان بیماری شما طولانی‌تر خواهد شد.

نوشیدن آب

افراد مبتلا به عفونت سینه به علت استفراغ و تب شدید آب بدنشان کم می‌شود و بهتر است با نوشیدن آب ولرم بهبود خود را سرعت ببخشند.

استفاده از دستگاه بخور

با قرار دادن یک دستگاه رطوبت ساز در منزل به مرطوب نفس کشیدن‌های خود در خواب کمک می‌کند تا سریع‌تر عفونت سینه شما بهبود یابد. پیشنهاد ما به شما در صورت استفاده از این دستگاه تمیزکردن‌ های مرتب آن است، در غیر این صورت باکتری‌ها و قارچ‌های موجود در آن وضعیت جسمی شما را بدتر خواهد کرد.

نوشیدن چای مولین

متخصصان طب سنتی برای درمان بیماری‌های تنفسی، نوشیدن چای مولین را برای بیماران به شدت پیشنهاد می‌کنند چراکه گیاه مولین به دلیل ماده ساپونین در خود، به رقیق شدن خلط کمک خواهد کرد.

نرم کردن ترشحات ریه

اگر عفونت سینه حال شما را به وضعیت بدتری دچار کرد از اعضای خانواده خود بخواهید تا به پشتتان بزند یا ماساژور را برای نرم کردن سینه در پشتتان بگذارد.

از طریق روش‌هایی مانند خوب شستن دست‌ها قبل از مصرف غذا، رژیم غذایی سالم، پرهیز از مصرف سیگار و واکسن زدن، از ابتلا به عفونت سینه و بیماری‌های گوناگون پیشگیری کنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر