jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۲۲۰۴۲۹ ۰۸ مرداد ۱۳۹۸  |  ۱۰:۲۰

زنانی که مبتلا به دیابت نوع دو هستند پنج برابر بیشتر از سایر زنان باردار در معرض خطر «مرده زایی» قرار دارند.

خطر «مرده ‎زایی» برای این زنان باردار بیشتر از سایرین است

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیلی میل، کارشناسان دانشگاه گلاسکو پنج هزار و 392 نوزاد را که از مادران مبتلا به دیابت نوع دو متولد شده بودند را بررسی کردند. این بازه زمانی مربوط به آوریل 1998 تا ژوئن 2016 بود.

این تحقیقات نشان داد مادران مبتلا به دیابت نوع یک سه برابر و مادران مبتلا به دیابت نوع دو پنج برابر بیشتر از زنان سالم و باردار در معرض این قرار دارند که فرزندی مرده به دنیا بیاورند.

دیابت نوع دو که در نتیجه چاقی و سبک غلط زندگی است تاثیر بیشتری بر روی جنین می گذارد.

طبیعی است که مراقبت های پیش از بارداری، کنترل قند خون و جلوگیری از چاقی از خطر ابتلا به دیابت نوع دو و مرده زایی می‎کاهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر