jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۰۸۴۲۲   ۰۵ خرداد ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

محققان در صحرای آتاکامای شیلی۳۸۸ شهابسنگ کشف کرده‌اند که متوسط سن آنها ۷۱۰ هزار سال است. ۳۰ درصد نمونه‌های کشف شده بیش از یک میلیون سال قدمت و دو نمونه بیش از دو میلیون سال عمر دارند.

به گزارش مهر، گروهی از محققان دانشگاه Aix-Marseille فرانسه ۳۸۸ شهابسنگ در صحرای مذکور در آمریکای جنوبی کشف کرده‌اند. آنها تخمین می‌زنند متوسط سن شهابسنگ‌ها حدود ۷۱۰ هزار سال باشد.30درصد نمونه‌هایی که آنها کشف کرده‌اند قدمتی بیش از یک میلیون سال و دو نمونه نیز بیش از دو میلیون سال قدمت داشته‌اند.
همه نمونه‌های شهابسنگ‌ها حاوی دانه‌های مواد معدنی هستند. محققان به دلیل شرایط آب و هوایی سردتر صحرای آتاکاما این مکان را برای بررسی انتخاب کردند، زیرا چنین آب و هوایی مانع از فرسایش شهابسنگ‌ها می‌شود. هرچند در قطب جنوب و صحراهای خشک و داغ شهابسنگ‌هایی وجود دارند، اما نمونه‌هایی که در صحراهای داغ یا قطب جنوب هستند به ندرت قدمتی بیش از نیم میلیون سال دارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها