jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۲۰۲۴۵۷   ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸  |  ۰۰:۰۱

وزیر تندروی رژیم صهیونیستی همراه با ده‌ها شهرک نشین صهیونیست به مسجد الاقصی تعرض کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین و به نقل از منابع محلی، اوری آریل وزیر کشاورزی رژیم صهیونیستی دیروز در سومین روز از عید یهودی پسح همراه با شهرک نشینان صهیونیست وارد مسجد الاقصی شد. شهرک نشینان صهیونیست در چندین دسته متوالی به مسجد الاقصی تعرض کردند.
صهیونیست‌ها پس از تعرض به مسجد الاقصی در محوطه‌های مختلف آن اقدام به قدم زنی کردند و راهنمایان آنها توضیحاتی در مورد معبد کذایی یهود ارائه دادند. شهرک نشینان صهیونیست همچنین اقدام به برگزاری مراسم‌ و آموزه‌های آیین یهود در داخل مسجد الاقصی کردند.
از سوی دیگر، رژیم اشغالگر اسرائیل از روز گذشته حرم ابراهیمی را بست تا امنیت را در این مکان مقدس برای برگزاری جشن‌های عید پاک یهودی توسط شهرک‌نشینان برقرار کند.
حفظی ابو سنینه، مدیر حرم ابراهیمی در این‌باره گفت: نیروهای اشغالگر رژیم صهیونیستی در یک اقدام متجاوزانه صبح دیروز حرم‌ابراهیمی واقع در شهر الخلیل در جنوب کرانه‌باختری را به روی نمازگزاران مسلمان بستند تا شهرک‌نشینان یهودی جشن عید پاک یهودی را در این مکان برگزار کنند. ابوسنینه در بیانیه‌ای اعلام کرد، بستن حرم ابراهیمی به‌روی نمازگزاران مسلمان تعدی آشکار به این حرم و نیز تجاوز به حق مسلمانان در رفتن به اماکن عبادتی ویژه خودشان است که همه عرف و قوانین بین‌المللی آن را مشروع دانسته‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر