jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۰۱۶۴۴   ۲۹ فروردين ۱۳۹۸  |  ۱۹:۳۰

کلانتری مرزداران از دستگیری زوج سارق حرفه ای سارق لوازم و تجهیزات خودرو خبر داد و گفت: این سارقان بلافاصله پس از سرقت شناسایی و دستگیر شدند.

دستگیری زوج سارق لوازم خودرو در تهران

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، سرهنگ علی آقا طیبی آثار گفت: ساعت ۳ بامداد روز گذشته با تماس تلفنی یکی از شهروندان مبنی بر اینکه راننده و سرنشین یک دستگاه خودروی سواری در حال سرقت از داخل خودرویی که کنار خیابان پارک شده است، می باشند، بلافاصله تیمی از ماموران انتظامی به آدرس اعلامی مراجعه کردند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه سارقان قبل از حضور ماموران کلانتری محل را ترک کرده بودند، تصریح کرد: شهروندی به گشت انتظامی مراجعه و اظهار داشت که یک زن و مرد با یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ از دخل خودروی پارک شده سرقت و بلافاصله متواری شده اند.

وی عنوان کرد: باتوجه به اینکه سارقان به تازگی محل را ترک کرده بودند، طرح مهار و دستگیری سارقان اجرا، که پس از گذشت مدتی، تیمی گشت انتظامی کلانتری خودروی سارقان را در نزدیکی همان حوالی مشاهده و دستور ایست دادند.

سرهنگ طیبی آثار با اشاره به اینکه متهمان توجهی به فرمان پلیس نمی کردند و همچنان با سرعت بالا به فرار خود ادامه می دادند و شلیک تیر هوائی مانع فرار متهمان نشده بود، تصریح کرد: ماموران کلانتری لاستیک خودرو را نشانه گرفته و پس از شلیک به لاستیک خودرو، خودرو متهمان متوقف و هر ۲ متهم دستگیر شدند.

وی افزود: در بازرسی از خودرو متهمان بیش از ۱۵ قلم اموال مسورقه از قبیل: ضبط، زاپاس، جک و غیره کشف شد.

کلانتر محله مرزداران توضیح داد: با دستگیری متهمان مشخص شد که هر۲ سارق دارای ۲ فقره سابقه دستگیری هستند و به مدت ۹ ماه است که از زندان آزاد و بلافاصله پس از آزادی با همکای یکدیگر به سرقت لوازم خودرو مشغول شده اند.

رئیس کلانتری ۱۳۹ مرزداران با اشاره به اینکه متهمان تا کنون به ۱۷ فقره سرقت لوازم خودرو اعتراف کرده اند، گفت: در تحقیقات پلیسی ۵ تن از مال باختگان مورد شناسایی قرار گرفته اند.

گفتنی است؛ هر ۲ متهم با تکمیل پرونده در اختیار مرجع قضایی قرار گرفته اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر