jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۱۸۶۷۹۹ ۰۳ بهمن ۱۳۹۷  |  ۱۰:۳۵

یافته های جدید نشان می دهد، آلودگی هوا علاوه بر تاثیر منفی بر روی سلامتی افراد موجب کاهش احساس شادی و ایجاد احساس ناخوشی در مردم می شود.

ارتباط مستقیم آلودگی هوا و افزایش احساس ناراحتی در مردم

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، یافته های جدید کشور چین نشان می دهد، آلودگی هوا علاوه بر سلامتی بر روی احساس شادی افراد نیز تاثیر منفی دارد.

تحقیقات دانشگاه پکن، ارتباط مستقیمی را میان ذرات موجود در هوا و احساس شادی میان مردم یافته است.

بر اساس این تحقیقات، آلودگی و ذرات موجود در هوا بر روی سلامتی، بهره وری، قدرت یادگیری و احساس خوشحالی افراد تاثیر منفی دارد.

یافته ها نشان می دهد، میان افزایش سطح آلودگی هوا و احساس شادی رابطه مستقیم برقرار بوده و بالا رفتن سطح این آلودگی موجب کاهش سلامتی میان مردم می شود.

یک کارشناس مطالعات شهری در این باره می گوید: آلودگی هوا بر روی زندگی اجتماعی و رفتار مردم تاثیر منفی دارد.

وی ادامه می دهد: آلودگی هوا احساسات مردم را تحت تاثیر قرار داده و با ایجاد احساس ناخوشی موجب بروز تصمیمات غیر معقولانه در مردم می شود.

این نتایج با بررسی ۱۴۴ شهر چین و ۱۲۰ میلیون شهروند این کشور به دست آمده است.

به علاوه بر اساس این نتایج، آلودگی هوا بر روی خلق و خوی زنان بیشتر از مردان تاثیر منفی داشته و باعث ایجاد احساس ناراحتی در آنها می شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر