jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۸۰۸۶۷   ۰۴ دی ۱۳۹۷  |  ۰۰:۰۱

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان این‌که بحث درباره خطر زلزله تهران نباید فروکش کند، تاکید کرد: در صورت فعال شدن هر کدام از گسل‌های بزرگ تهران ده میلیون نفر تحت تاثیر آن قرار می‌گیرند.

به گزارش مهر، اسماعیل نجار افزود: آنچه مطرح میکنم بهدنبال سالها مطالعهام در این زمینه است که گسلهای بزرگی در تهران داریم که هر لحظه ممکن است فعال شود. قدرت فعالیت این گسلها نیز طبق برآورد کارشناسان تا 4/7 ریشتر است. هر گسل بزرگی در تهران که فعال شود دو میلیون نفر را بهطور مستقیم و هشت میلیون نفر را بهطور غیرمستقیم تحتتاثیر خود قرار میدهد.

رئیس سازمان مدیریت بحران بیان کرد: راهکاری که ما مدام پیشنهاد میدهیم آموزش، نظارت بر ساخت و سازها و استفاده از مصالح استاندارد است. در منطقه فولادی در سر پلذهاب که بیشترین ضربه را در زلزله غرب کشور از آن ناحیه خوردیم، ساختمانی را میبینید که بعد از زلزله سرپاست و حتی شیشه هایش هم نشکسته است. ما باید به سمتی برویم که چنین ساختمانهایی داشته باشیم. هزاران بار هم گفته ایم اگر ژاپن توانسته از زلزلهها ایمن بیرون بیاید برای این بوده که خود را ایمن کرده است. دانش و توانی که آنها دارند ما هم در اختیار داریم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

خبرگزاری بلومبرگ خبر داده‌است مقامات آمریکایی پیش‌ نویس قطعنامه‌ای را تهیه کرده‌اند که هدف آن انتقاد از ایران به دلیل افزایش فعالیت‌های هسته‌ای است و از ایران می‌خواهد به طور کامل با بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی همکاری کند.

نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

گفتگو

بیشتر
مشهد؛ دهه شصت

گفت‌وگو با کارگردان، نویسنده و بازیگران سریال «نوروز رنگی» که ایام عید روی آنتن شبکه ۵ خواهد رفت

مشهد؛ دهه شصت

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر