jamejamonline
البرز عمومی کد خبر: ۱۱۵۱۴۲۰   ۱۲ تير ۱۳۹۷  |  ۲۱:۰۰

همزمان با فصل گرما، شیوع مشکوک برخی بیماری‌های گوارشی در استان البرز و خطر آلوده شدن آب‌ شرب، مسئولان آبفای شهرستان کرج را نگران کرد.

خطر  آلودگی آب‌های شرب در کرج

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، اخیراً چند تن از اهالی شهرک دریا در کرج طی تماس‌هایی از ابتلا ساکنین این منطقه به بیماری‌های گوارشی و مراجعه به مراکز درمانی خبر دادند.

شهرام حافظ، مدیر آبفای شهری کلانشهر کرج در این خصوص توضیح داد: پس از اطلاع از ورود آب خام به شبکه توزیع آب شهرک دریا، بلافاصله ضمن استقرار اکیپ کنترل کیفیت جهت نمونه‌برداری و انجام آزمایشات لازم، عملیات شست و شو و ضدعفونی شبکه توسط واحد امداد و حوادث آغاز شد.

وی در خصوص علت این حادثه گفت: قطع برق در روزهای گذشته و جاری و خاموش شدن پمپ چاه‌های منطقه باعث شد شبکه توزیع از آب خالی و فشار منفی در شبکه ایجاد شود.

حافظ افزود: در این وضعیت با وجود انشعابات غیرمجاز در فضای سبز شهرک دریا و استفاده همزمان از آب خام جهت آبیاری، هنگام قطع آب و فشار منفی، آب خام از طریق انشعابات غیرمجاز که فاقد شیر یک طرفه نیز بوده وارد شبکه توزیع شده است.

به گفته مدیر آبفای شهری کلانشهر کرج، با توجه به اقدامات انجام شده و آزمایشات تکمیلی توسط آزمایشگاه شرکت و شبکه بهداشت، در حال حاضر شبکه عاری از میکروب و عامل تهدید کننده شهروندان است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: