jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۱۱۳۸۶۱۹ ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۷  |  ۱۰:۵۸

نایب رییس کمیسیون بهداشت مجلس در گفتگو با جام جم آنلاین

اقدام مهم دولت و مجلس در خصوص بیمه کارگران

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: یک حساب جداگانه با عنوان تامین اجتماعی نزد خزانه برای نگهداری 9 درصد از هزینه ای که کارگران به کارفرمایان در خصوص بحث درمان و بیمه می پردازند، ایجاد شده است که به نظر من این کار بسیار اقدام خوب و مهمی برای جامعه کارگری‌ست چرا که دیگر نظارت می شود تا تمام پول تنها در بحث درمان کارگران هزینه شود.

اقدام مهم دولت و مجلس در خصوص بیمه کارگران

محمدحسین قربانی در گفت و گو با جام جم آنلاین بیان کرد: یکی از موضوعاتی که تولید ملی را مورد توجه قرار می دهد اهتمام به جامعه کارگری است، چرخه تولید نمیگردد مگر اینکه همت والای کارگران به همراه آن باشد.

به گفته وی، قانون حمایت از کار تقریبا یک قانون جامع و کامل است.

قربانی خاطرنشان کرد: تقریبا 6 الی 7 درصد هزینه ای که کارگران به کارفرمایان در خصوص بحث درمان و بیمه می پردازند، 9 درصد آن باید برای درمان بیمه شده مورد توجه قرار بگیرد البته برای تمامی بیمه شدگان تامین احتماعی باید اینگونه باشد. این مبلغ، مبلغ قابل توجهی بوده و هست، ما در صدد بودیم تا این 9 درصد هزینه الزاما در بحث درمان کارگران هزینه شود اما متاسفانه این پول ها در جاهای دیگر هزینه می‌شد.

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: ایجاد یک حساب جداگانه نزد خزانه برای نگهداری این 9 درصد با عنوان تامین اجتماعی لایحه ای بود که دولت ارائه کرد و مجلس نیز همکاری ویژه در این خصوص داشت، به نظر من این کار بسیار اقدام خوب و مهمی برای جامعه کارگری است چرا که دیگر نظارت می شود تا تمام پول تنها در بحث درمان کارگران هزینه شود.

به گفته وی، از طرفی دیگر وزارت رفاه و تامین اجتماعی موظف شد مراکز ملکی درمانی را در نقاط مختلف کشور بر اساس نیاز سرانه افزایش دهد چرا که بیمارستان های مالکیتی به نفع جامعه کارگری نیست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر