jamejamsima
سیما فیلم و سریال کد خبر: ۱۱۳۰۰۰۰ ۲۴ اسفند ۱۳۹۶  |  ۰۴:۴۰

سریال «هفت سین» به کارگردانی یدا… صمدی یکی از مجموعه‌های تلویزیونی است که در جدول پخش نوروزی شبکه «آی‌فیلم» قرار گرفته.

دورهمی نوروزی پای «هفت سین» آی‌فیلم

یک واحد صد متری اجارهای، دو خانواده مدعی مالکیت آن، ناگزیر از تحمل یکدیگر در ایام نوروز و البته کلی اسباب و اثاثیه زندگی که شب عیدی مانده روی دستشان و... این اتفاقات میشود دستمایهای برای ساعات خوش با هم بودن.

سنت بازپخش مجموعههای تلویزیونی آن هم در ساعات مناسب اتفاقی است که به همت شبکه آیفیلم با جدیت در حال پیگیری است و این مساله سبب میشود بسیاری از مجموعههای تلویزیونی که در زمان پخش اصلی بهدلیل حجم برنامههای تلویزیونی یا انتخاب ساعت نامناسب دیده نشدند، در بازپخش مجدد در زمان بهتر و با تبلیغات درست مورد توجه مخاطب قرار بگیرند. این اتفاق در واقع استفاده درست و مناسب از سرمایههای جاری صداوسیماست؛ تدبیری که به بازگشت سرمایه به چرخه استفاده منجر میشود.

مجموعه تلویزیونی هفت سین به تهیهکنندگی مجید سرسنگی در 14 قسمت 45 دقیقهای تولید شده که در ایام نوروز از شبکه آیفیلم پخش خواهد شد. سریال تلویزیونی هفت سین یک اثر اجتماعی با موقعیتهای طنز است که با حضور بازیگرانی نظیر سیروس گرجستانی و مهران رجبی این موقعیتها تقویت شده و بیننده با آن ارتباط بسیاری برقرار میکند.

از آنجا که نوروز فرصت فراغت خوبی برای ایرانیان فراهم میکند میتوان با پخش سریالهای شادیآور و طنز، فضای خانواده را به سوی نشاط هدایت کرد و این مجموعههای تلویزیونی یکی از کارکردهایش ایجاد همین روحیه است. از این رو شبکه آیفیلم که مساله خانواده، محور فعالیتهای آن است با پخش چنین برنامههایی میتواند در تقویت روح حاکم بر خانواده موثر و مفید باشد و نقشآفرینی قابل قبولی در فضای فرهنگی این روزهای جامعه داشته باشد. البته توجه به سبک زندگی مطلوب در تولیدات سیما میتواند برتقویت این روحیه بسیار مفید واقع شود. این شبکه تلویزیونی با گستره مخاطبانی که دارد، میتواند خانواده و محوریت آن را در اتفاقات روزانه زمینهسازی کند تا مخاطبان ناخودآگاه به اهمیت جایگاه خانواده پی ببرند.سعید فرهادی و احسان بیگلری فیلمنامه این مجموعه 14 قسمتی را نوشته اند و سیروس گرجستانی، فردوس کاویانی، ستاره اسکندری، شهره سلطانی، جواد عزتی، مهران رجبی و ... نیز بازیهای قابل قبولی را ارائه کرده اند که کام بینندگان آی فیلم را پای سفره هفت سین نوروزی این شبکه شیرین خواهد کرد.

فهیمه اسماعیلی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

مشغول صاحب‌خانه باش

مشغول صاحب‌خانه باش

آنهایی که دوم اسفند سال گذشته با همه ناامیدی‌ها و گلایه‌ها پای صندوق رای آمدند و چهره‌های جدیدی را به مجلس فرستادند، همه امید و خواسته شان این بود - و هنوز هم هست- که منتخبان جدید تشنه خدمت باشند،نه شیفته رانت خرید و فروش دلار و سکه و پوشک! آنها همچنین می‌خواستند نماینده‌های جدید نه‌تنها کاسب بازار خودرو نباشند، بلکه به جای دعوا بر سر رفتن یا نرفتن زنان به استادیوم و اصلاح دقیقه90 قانون انتخابات و گرفتار شدن در ترافیک طرح های سیاسی، فکر سفره هایی باشند که هر روز کوچک‌تر می‌شوند.

گفتگو

بیشتر
مادر و دخترانه!

گفتگو با بازیگران سریال «مادرانه» که این روزها از آی‌فیلم بازپخش می‌شود

مادر و دخترانه!

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر