jamejamonline
سیاسی سیاست خارجی کد خبر: ۱۱۲۷۹۷۱   ۱۶ اسفند ۱۳۹۶  |  ۱۸:۳۲

سفیر ایران در انگلیس با تاکید بر اینکه «آمریکا مرتب در حال نقض برجام است»، از اعتراض تهران به این موضوع در نشست آتی معاونان وزرای خارجه امضاکنندگان توافق هسته‌ای ایران و 1+5 در وین خبر داد.

آمریکا مرتب در حال نقض برجام است

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، سفیر ایران در انگلیس در یک مصاحبه با رسانه ژاپنی بر«نقض‌های مکرر برجام» توسط آمریکا تاکید کرد.

حمید بعیدی‌نژاد در مصاحبه با «کیودو» گفت: « آمریکا مرتب در حال نقض برجام است و این مایه نگرانی ایران است. در نتیجه ما این موضوع را در وین مطرح خواهیم کرد».

اشاره سفیر ایران در انگلیس به نشست معاونان وزرای خارجه امضاکنندگان توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 است که قرار است 16 مارس در وین برگزار شود.

این رسانه ژاپنی از سفیر ایران در لندن سوالی درباره «اختلاف نظرها» بین تهران و اتحادیه اروپا درباره مسائلی از قبیل برنامه موشک بالستیک ایران پرسید.

بعیدی نژاد در جواب گفت: «آنچه که ما(ایران) موافقت کرده‌ایم، توافق هسته‌ای بوده که هیچ ارتباطی با دیگر موضوعات ندارد».

خبرنگار «کیودو» از نشست 15 مارس کشورهای اروپایی با نمایندگان آمریکایی در برلین سوال کرد؛ نشستی که پیشتر اعلام شده بود موضوع اصلی آن برجام خواهد بود و یک روز قبل از نشست مشترک ایران و گروه 1+5 در وین برگزار خواهد شد.

سفیر ایران در انگلیس گفت: «دستورکار نشست برلین، آمادگی برای یک مذاکرات دیگر درباره موضوعات منطقه‌ای یا موشکی ایران نیست. به ما اطمینان داده شده که موضع بریتانیا در نشست برلین، ترغیب آمریکا به تداوم تبعیت از توافق(برجام) خواه بود».

بعیدی نژاد افزود: «بریتانیا به ما اعلام کرده که آنها گفت‌و‌گوی بسیار صریحی با آمریکا خواهند داشت و از دولت ترامپ پایبندی به تعهدات برجامی‌شان را انتظار خواهند داشت».

سرنوشت «نازنین زاغری راتکلیف»، یک محکوم امنیتی در ایران، در بخش دیگری از این مصاحبه از سفیر ایران سوال شد.

این شهروند ایرانی-انگلیسی که به عنوان مدیر پروژه در شرکت رسانه‌های گروهی «تامسون رویترز» فعالیت می‌کرد، فرودین‌ماه سال 1395 در تهران دستگیر شد و در دادگاه به 5 سال حبس محکوم شد.

بعیدی نژاد، پرونده این محکوم امنیتی را «پیچیده» خواند و البته تاکید کرد که قوه قضائیه به صورت مثبتی در حال نگاه کردن به این پرونده از منظر انسان‌دوستانه است.

در گزارش «کیودو» آمده است: «بعیدی‌نژاد همچنین افزود تاریخی برای آزاد شدن (نازنین زاغری راتکلیف) تعیین نشده است».

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

دولت آینده جبران کند

دولت آینده جبران کند

انتخابات ریاست‌ جمهوری بار دیگر عرصه‌ای برای خلق حماسه از سوی مردم انقلابی و فهیم جمهوری اسلامی ایران بود.

فهم مسؤولانه

فهم مسؤولانه

 انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 برگزار شد و این بار هم مثل همیشه مردم ما با درایت و هوشمندی، در یک جشن ملی و سیاسی، حضور شکوهمندی داشتند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر