jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۱۹۴۱۵   ۱۶ بهمن ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

مدیر امور منابع آب شهرستان ساوه از بهبود شاخص‌های مدیریت آب در دشت‌های ساوه و نوبران خبر داد.

به گزارش ایسنا نقی بهجت، متوسط افت منابع آب زیرزمینی در دشت ساوه را از 1.5 متر به هفت دهم متر اعلام کرد و افزود: کسری مخزن در این شهرستان نیز سالانه از 70میلیون متر مکعب به 60 میلیون متر مکعب کاهش یافته است که نشان از بهبود شاخصهای مدیریت آب در دشتهای ساوه و نوبران میدهد.

وی عنوان کرد: تلاش فعالان امور آب در جلوگیری از حفر چاههای غیر مجاز، اصلاح پروانه بهرهبرداری چاهها، نصب کنتور هوشمند، برخورد جدی با متخلفان آب و رسیدگی به آبهای سطحی در رودخانههای مزلقان و قرهچای و تنظیم روان آبهای سطحی و پایش شبانهروزی منابع آبی از جمله اقداماتی است که منجر به بهبود شاخصهای آب شده است.

بهجت اظهار کرد: بر اساس همین تلاشها و مدیریت در رودخانه قرهچای از سر شاخههای اصلی با راهبرد بسیار مناسب آب منطقهای مرکزی در راستای روانسازی آب در رودخانه مذکور موجب بهبود ذخیره آب در دشتهای شهرستانهای دیگر استان شده است.

وی با اشاره به کاهش 80 درصدی بارندگیها در این شهرستان نسبت به مدت مشابه سال قبل، اظهار کرد: با وجود تقلیل فاحش بارندگی نسبت به سال گذشته و دراز مدت، مخزن سد ساوه بیش از 44 میلیون متر مکعب آب ذخیره و برای کشاورزی و شرب شهر تنظیم شده است که با توجه به خشکسالی امسال از بحران کمبود آب در تابستان سال آینده خواهد کاست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عراق خواهان تعادل سیاسی است

عراق خواهان تعادل سیاسی است

با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که در آن آقای مصطفی الکاظمی به‌عنوان نخست‌ وزیر عراق انتخاب شد، باید به این نکته توجه داشت که وی به‌عنوان بالانس کننده میان نیروهای مؤثر در کشور عراق مطرح است.

ویروس در جهش است

ویروس در جهش است

این روزها بحث درباره جهش‌ های ویروس داغ است؛ دیروز نایب‌ رئیس‌ مجلس از شواهد تایید نشده‌ای گفت که از جهش ویروس ایرانی در قزوین حکایت دارد، پس از او رئیس روابط‌ عمومی وزارت بهداشت نیز به این موضوع پرداخت و گفت تاکنون افزون بر ۷۰ جهش در ایران شناسایی شده که البته هیچ‌ کدام تغییر معناداری در رفتار ویروس ایجاد نکرده و اطلاق واریانت (گونه) جدید به آنها درست نیست.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

گفتگو

بیشتر
مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

مشهد؛ دهه شصت

گفت‌وگو با کارگردان، نویسنده و بازیگران سریال «نوروز رنگی» که ایام عید روی آنتن شبکه ۵ خواهد رفت

مشهد؛ دهه شصت

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر