jamejamnashriyat
کد خبر: ۱۱۱۵۰۱۲   ۰۱ بهمن ۱۳۹۶  |  ۰۰:۰۱

مدل‌های جدید مشمول طرح رجیستری گوشی‌های تلفن همراه توسط مرکز اطلاع‌رسانی این طرح اعلام شد.

به گزارش تسنیم، یکی از سه برند پرطرفدار سامسونگ، الجی و هوآوی بزودی مشمول طرح رجیستری خواهد شد.

این در حالی است که پیش از این رجیستری گوشیهای تلفن همراه به سراغ برندهای آمریکایی رفته بود و محصولات سیمکارتخور «اپل»، «گوگل پیکسل»، «بلکبری» و «موتورولا» مشمول اعمال مقررات این طرح ملی قرار گرفتند.

با توجه به اینکه بزودی یکی از سه برند پرطرفدار سامسونگ، الجی و هوآوی مشمول طرح رجیستری خواهد شد، رعایت این نکات الزامی است: فاصله بین زمان اعلام برند تا زمان مشمول شدن ممکن است کوتاه باشد؛ از این رو به فروشندگان تلفن همراه توصیه میشود برای جلوگیری از هرگونه ضرر و زیان احتمالی، در مدت زمان باقیمانده تا اعلام برند (یا برندهای) مشمول، از خرید تلفنهای همراه غیرقانونی خودداری کرده و کالای موردنیاز خود را حتما از واردکنندههای قانونی با گارانتی معتبر خریداری کنند. در ماههای گذشته مشاهده شده که برخی افراد در روزهای منتهی به زمان مشمول شدن یک برند، با قرار دادن سیمکارت در چندین دستگاه تلفن همراه، اقدام به فعالسازی آنها کردهاند که به گفته متولیان تمامی این موارد توسط سامانه رجیستری رویت و ثبت شده است و در صورتی که استفاده از این روش برای فعالسازی تلفن همراه بهطور گسترده و سازماندهی شده باشد قابل پیگیری است.

درصورتیکه دارنده تلفن همراه با یکی از برندهای مذکور هستید و تلفن همراه شما به هر دلیلی در چند ماه گذشته خاموش بوده است، لازم است تا قبل از زمان آغاز طرح، تلفن همراه خود را با قرار دادن سیمکارت درون آن روشن کرده و حتیالمقدور با آن تماس بگیرید یا پیامکی ارسال کنید.

در صورتی که تلفن همراه دارای دو یا چند سیمکارت است، باید با قرار دادن سیمکارت درون همه شکافها (Slot) نسبت به فعالسازی تلفن همراه خود اقدام کنید؛ برای انجام این فرآیند، محدودیتی در استفاده از یک یا چند سیمکارت وجود ندارد؛ لذا میتوان با قرار دادن یک سیمکارت در تمام شکافها، گوشی تلفن همراه را فعال کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

امروزه با توجه به پیشرفت فناوری‌ های نوین، افزایش چشمگیر و گسترش روزافزون اطلاعات، دسترسی به منابع پردازشی پرسرعت و با ظرفیت بالا، به یکی از نیازهای اصلی و بنیادین مراکز پژوهشی و کسب‌ و کارها تبدیل شده و در پایداری و تداوم توسعه اقتصاد دیجیتالی، امری اجتناب‌ناپذیر است.

جامعه امروز و ضرورت بازنگری در اطلاع‌ رسانی

جامعه امروز و ضرورت بازنگری در اطلاع‌ رسانی

27 اردیبهشت هر سال به‌عنوان روز جهانی جامعه اطلاعاتی (روز ارتباطات و روابط عمومی) گروه زیادی از استادان و دانشجویان ارتباطات در كنار شاغلان و فعالان این حوزه در دستگاه‌ها و نهادها و ادارات مختلف در بخش خصوصی و دولتی تكریم و احترام می‌شوند و به پاسداشت این روز همت می‌گمارند.

ما هم بلدیم کتک بخوریم

ما هم بلدیم کتک بخوریم

 در یک عکس‌نوشته در شبکه‌های اجتماعی نوشته بود: با من درد دل کن. شاید نتوانم مشکلت را حل کنم. اما می‌توانم همراهت غصه بخورم...

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر