jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۱۱۱۳۶۴۰ ۲۶ دی ۱۳۹۶  |  ۱۰:۵۱

اولین گوشی هوشمند 5G زد تی ای (ZTE)، به گفته این شرکت در اوایل سال 2019 رونمایی خواهد شد. به احتمال قوی زد تی ای اولین شرکتی خواهد بود که گوشی هوشمند با پشتیبانی شبکه 5G عرضه کند.

اولین گوشی هوشمند 5G زد تی ای در سال 2019 رونمایی خواهد شد

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از گجت نیوز، شرکت زد تی ای در رویداد CES 2018 حضور چندان موفقی نداشت، اما لیژین چنگ، مدیرعامل بخش بازرگانی آمریکا این شرکت اعلام کرد که زد تی ای تا اوایل سال 2019 اولین گوشی هوشمند 5G خود را رونمایی خواهد کرد.

چنگ در مصاحبه‌ای اعلام کرد که اولین گوشی هوشمند 5G زد تی ای در اوایل سال 2019 یا اواخر 2018 رونمایی خواهد شد، هرچند که این امر بستگی به نوع گسترش شبکه ارتباطی 5G و چیپست های موجود دارد. در حال حاضر هیچ‌گونه پوشش سراسری شبکه ارتباطی 5G توسط دو شرکت ارتباطات آمریکا یعنی AT&T و ورایزون وجود ندارد اما این دو شرکت نیز تا اواخر سال 2018 پوشش شبکه 5G را به صورت گسترده فعال خواهند کرد.

از سوی دیگر شرکت ارتباطات اسپرینت اعلام کرد که تا اواخر سال 2019 شبکه 5G را گسترش دهد. اسپرینت به دنبال راه‌اندازی سیستم مخابراتی Massive MIMI با فرکانس 2.5 گیگاهرتزی است که در نهایت به سیستم شبکه 5G، در سال 2018 ارتقاء خواهد یافت.

شرکت ارتباطات T-Mobile نیز تا سال 2020 شبکه 5G خود را عرضه خواهد کرد.

بنابراین پشتیبانی شبکه 5G به زودی در امریکا سراسری خواهد شد و زد تی ای نیز می‌تواند گوشی 5G خود را تحت پوشش این شبکه به بازار عرضه کند. از سوی دیگر زد تی ای شرکت کوالکام را هدف قرار داده، چرا که کوالکام در حال ساخت تراشه‌های جدید برای پشتیبانی از شبکه 5G است.

مسأله بزرگ در امریکا، لایحه‌ای برای ممنوع کردن فعالیت‌های هواوی و زد تی ای در این کشور است. البته این لایحه هنوز در مراحل اولیه قرار دارد، اما در صورت تصویب، شرکت‌های چینی قادر نخواهند بود تا محصولات خود را در امریکا به فروش برسانند.

در هر صورت این موانع زد تی ای را از پا نمی‌اندازد و شرکت علاوه بر گوشی 5G، به دنبال ساخت تبلت های 5G و هاب اینترنت خانگی نیز هست.

در حال حاضر واضح ترین مسأله، احتمال تولید اولین گوشی هوشمند با پشتیبانی شبکه 5G توسط زد تی ای خواهد بود، اما شرکت‌های دیگر نیز دست از کار نکشیده و در حال ساخت دستگاه‌های خود هستند. به طور مثال می‌توان به همکاری سامسونگ و ورایزون در زمینه راه‌اندازی شبکه 5G در ایالت کالیفرنیا و همکاری اپل و اینتل برای تولید گوشی آیفون با پشتیبانی از شبکه 5G اشاره کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر