jamejamclick
کلیک بازی کد خبر: ۱۰۹۷۸۴۱ ۰۷ آذر ۱۳۹۶  |  ۱۱:۲۸

آمازون این امکان را به کاربران خود می‌دهد تا از مدل‌های سه‌بعدی در ساخت اپلیکیشن‌ واقعیت مجازی و واقعیت افزوده بهره بگیرند.

آمازون ابزاری برای بهبود تجربه واقعیت مجازی و واقعیت افزوده روانه بازار کرد

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از زومیت، آمازون با توسعه ابزار سامرین (Sumerian)، قصد دارد بهبودی در قابلیت واقعیت مجازی خود ایجاد کند؛ نرم افزاری که تجربه جدید و راحتی از کار با مدل‌های سه‌بعدی را در طیف گسترده‌ای از پلتفرم‌ها میسر می‌سازد.

این ابزار که مبتنی بر مرورگر است، امروز به‌صورت پیش‌نمایش در دسترس قرار گرفت. سامرین این امکان را به توسعه‌دهندگان می‌دهد که مدل‌های سه‌بعدی خود را یکجا در فایل منیجری قرار دهند تا در اپلیکیشن‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده مورد استفاده قرار گیرند. این فایل منیجر متشکل از یک کتابخانه شیءگرا است که مدل‌های مختلفی را در خود نگاه می‌دارد و همچنین از وارد کردن فایل‌های FBX و OBJ پشتیبانی می‌کند.

سامرین علاوه بر تمامی امکاناتی که در بالا به آن‌ها اشاره شد، دسترسی به مجموعه‌ای از «میزبان‌ها» را نیز برای توسعه‌دهندگان میسر می‌سازد؛ میزبان‌ها، مجموعه‌ای از شخصیت‌های سه‌بعدی هستند که می‌توانند برقراری ارتباط با کاربران را شخصی‌سازی کنند. این میزبان‌ها با آمازون پولی (Amazon Polly) و لکس (Lex) ادغام شده‌اند تا قابلیت‌های زبان طبیعی مشابه با دستیار مجازی الکسا را امکان‌پذیر سازند.

سامرین به گونه‌ای طراحی شده است که هم مورد استفاده توسعه‌دهندگان کم‌تجربه قرار گیرد و هم قدرت کافی برای ایجاد محتوای جذاب داشته باشد. از آنجا که اکثر توسعه‌دهندگان به دنبال پشتیبانی از قابلیت‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده هستند و همچنین پلتفرم‌ها را متناسب با دستگاه‌ها گسترش می‌دهند، سامرین می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای توسعه اپلیکیشن‌های آینده باشد.

سامرین با ارائه قابلیت AWS قصد دارد بازی‌سازان را به پلتفرم ابری خود جذب کند. این شرکت در حال حاضر موتور بازی Lumberyard خود را منتشر کرده است که بستری برای تعامل افراد فراهم می‌سازد.

ابزار فوق قابل نصب و راه‌اندازی روی سخت‌افزارهایی همچون اچ‌تی‌سی وایو ،آکیولس ریفت و آیفون است. تارا واکر، از بنیان‌گذاران فنی AWS در وبلاگی اظهار داشت که سامرین از ساخت صحنه‌های واقعیت افزوده برای دستگاه‌های اندرویدی که در آینده‌ای نزدیک با ARCore سازگار هستند، پشتیبانی خواهد کرد.

یکی از قابلیت‌های کلیدی سامرین این است که در آینده امکان وارد کردن اطلاعات از پروژه‌های Unity را میسر می‌سازد. این موتور در میان توسعه دهندگان واقعیت مجازی و واقعیت افزوده بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد، از طرفی ایجاد پل ارتباطی بین Unity و سامرین می‌تواند در جذب توسعه دهندگان بسیار مفید واقع شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر